Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Sprzedaż terenów w Strefie Przemysłowej II

13 lutego 2019, 13:14

Sprzedaż terenów w Strefie Przemysłowej II

Sprzedaż terenów w Strefie Przemysłowej II

Jaworzno zaprasza do dołączenia do grona dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w jaworznickiej Strefie Przemysłowej II. Gmina oferuje kolejnych osiem działek inwestycyjnych w atrakcyjnej lokalizacji, gdzie wyrastają nowoczesne firmy produkcyjne i usługowe. W pełni uzbrojone tereny, objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, sporządzonym z myślą o działalności gospodarczej, to przestrzeń nowych możliwości.

Strefa Przemysłowa II w Jaworznie wciąż się rozrasta. Lokują się tu nowe przedsiębiorstwa z wielu branż: nowatorskich technologii chemicznych, sektora automotive, a nawet browarnictwa. Przedsiębiorcy budujący swe zakłady w Strefie Przemysłowej II zaufali nam. Widzą bowiem, że miasto nieustannie się rozwija, zarówno pod względem infrastruktury (drogi, kanalizacja, szerokopasmowe sieci teleinformatyczne), jak i poziomu usług publicznych (elektryczny tabor autobusowy, oferta rekreacyjna, nowe osiedla mieszkaniowe).

W tym dynamicznym rozwoju towarzyszą nam i wspierają nas przedsiębiorcy lokujący swój biznes w mieście. Sektor biznesu jest dla nas partnerem - rozwijamy się razem. Gmina tworzy warunki oraz dobry klimat dla prowadzenia biznesu. Zyskują wszyscy - przedsiębiorcy oraz mieszkańcy, będący pracobiorcami.

Już 6 marca 2019 roku gmina Miasta Jaworzna organizuje przetarg, w ramach którego dojdzie do sprzedaży trzech działek, a 3 kwietnia 2019 roku kolejnych pięciu działek inwestycyjnych w Strefie Przemysłowej II, położonych w rejonie ul. Bema, Orzeszkowej i Wojska Polskiego (rejon w ciągu DK 79 - obwodnicy). Strefa leży 3,5 km od węzła z drogą ekspresową S1 i 5 km od węzła z autostradą A4. To szansa na pozyskanie od gminy atrakcyjnego gruntu na cel prowadzenia działalności gospodarczej w przyjaznym otoczeniu biznesowym.

Oferowane działki mają regularny kształt, a w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wskazano ich przeznaczenie na lokalizację obiektów produkcyjnych, składów, magazynów oraz zabudowy usługowej. Położone są przy drodze publicznej z nawierzchnią asfaltową, a w ich okolicy usytuowany jest przystanek komunikacji miejskiej.

Tereny zbywane 6 marca dysponują powierzchnią 2.000 m2 (dwa spośród nich) i 2.230 m2 (ok. 68x32 m). Natomiast 3 kwietnia zbyte zostaną większe działki. Największy z oferowanych terenów inwestycyjnych ma 10.841 m2  (ok. 106x98 m) i cenę wywoławczą 1.531.725 zł, najmniejszy zaś 4.000 m2 (ok. 84x46 m) i cenę 550.120 zł. Trzy kolejne działki, z których każda ma powierzchnię 8.000 m2 (ok. 125x63 m), bezpośrednio z sobą sąsiadują. W związku z tym potencjalny inwestor dysponuje w tym przypadku możliwością pozyskania terenu o łącznej powierzchni nawet 2,4 ha. Cena wywoławcza za pojedynczą działkę o pow. 8.000 m2 wynosi 1.117.840 zł.

Nieograniczony przetarg dotyczący sprzedaży wymienionych wyżej terenów inwestycyjnych odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Jaworznie 6 marca 2019 r. (trzy mniejsze działki) i 3 kwietnia 2019 r.

Wszelkie informacje na temat przetargu można uzyskać w Wydziale Obrotu Nieruchomościami UM w Jaworznie przy Placu Górników 5 (pok.19) i pod nr telefonu 32 61-81-636.