Jaworzno w czołówce miejsc, w których mieszka się najlepiej!

5 czerwca 2017, 15:27

fot. Andrzej Gontarz

Jaworzno zajęło piąte miejsce w rankingu powiatów, w których mieszka się najlepiej. W rankingu podsumowano 380 powiatów z całej Polski. Tworząc zestawienie Portal Nowych Nieruchomości RynekPierwotny.pl wziął pod uwagę m.in. stopę bezrobocia, przeciętne wynagrodzenie oraz poziom bezpieczeństwa.

Z zaprezentowanych wyliczeń wynika, że Jaworzno jest jednym z miast, w których mieszka się najlepiej. Jak podaje portal RynekPierwotny.pl: "wyniki opisywanego rankingu są dość zaskakujące, gdyż pierwszego miejsca w Polsce nie zajęła żadna z dużych metropolii". Jaworzno znalazło się na piątym miejscu, zaraz po powiecie lubińskim, Warszawie, Jastrzębiu-Zdroju oraz powiecie warszawskim zachodnim. Wśród największych metropolii, na wysokim miejscu uplasował się Poznań (11 pozycja). W klasyfikacji rankingowej niżej niż Jaworzno znajdziemy m.in. Katowice (12 miejsce), Tychy (39), Rybnik (62), Mysłowice (98) czy Sosnowiec (210).