Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Prezentacja Studium Transportowego

16 marca 2016, 11:45

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

Prezydent Miasta Paweł Silbert zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką mobilności miejskiej na pierwszą publiczną prezentację wyników Studium Transportowego wschodniej części aglomeracji górnośląskiej. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 21 marca, o godz. 10.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego.

Przygotowane Studium jest bezprecedensowym opracowaniem zajmującym się mobilnością miejską. Nie tylko ze względu na wielosektorowość, nie tylko z powodu obszerności badanego terenu, ale głównie z powodu wyjątkowej współpracy trzech miasta - Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna, które sfinansowały badania.

Trzy miasta w poczuci odpowiedzialności za wiarygodność Studium zamówiły pomiary również poza swoimi miejskimi granicami - od Wojkowic przez Dąbrowę Górniczą, Będzin, Czeladź i Sławków. Pomierzono setki tysięcy samochodów, autobusów i pociągów. Przepytano reprezentantów kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych. I cała ta wiedza została przetworzona na potrzeby prezentowanej obecnie dokumentacji.

Na prezentację wyników Studium Transportowego wschodniej części aglomeracji górnośląskiej zapraszamy w poniedziałek - 21 marca - na godz. 10.00 do Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie (ul. Grunwaldzka 33).

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w prezentacji mogą skorzystać z transmisji online, która dostępna będzie na miejskiej stronie internetowej www.jaworzno.pl, gdzie możliwe będzie także późniejsze odtworzenie nagranego materiału.

Obrazek