Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Kolejny krok w kierunku DTŚ-ki

3 lutego 2016, 13:46

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Porozumienie dotyczące wspólnego wykonania decyzji środowiskowej ws. realizacji DTŚ podpisali dziś rano w Katowicach prezydenci Paweł Silbert (Jaworzno), Marcin Krupa (Katowice), Arkadiusz Chęciński (Sosnowiec) oraz Edward Lasok (Mysłowice). Prezydenci wydali również wspólne oświadczenie:

"Rozbudowa DTŚ w kierunku wschodnim jest bardzo ważną inwestycją dla całej aglomeracji. Wypracowany wspólnie przebieg trasy będzie korzystny dla mieszkańców naszych miast. Zależy nam na tym, by komfort i tempo przemieszczania się DTŚ-ką były równomierne na całym odcinku. Dlatego jesteśmy zdeterminowani żeby odcinek DTŚ od węzła Lwowska w Katowicach, poprzez Mysłowice aż do węzła Jęzor w Sosnowcu powstał. Są na ten cel fundusze zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego RPO WŚL 2014-2020. Projekt znajduje się na liście projektów ujętych w planie rozbudowy dróg wojewódzkich w województwie śląskim.

Równolegle powołujemy specjalny zespół, którego zadaniem będzie szukanie rozwiązania problemów komunikacyjnych oraz znalezienie innych funduszy zewnętrznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na odcinku  al. Roździeńskiego od węzła drogowego z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego (wjazd i wyjazd z tunelu) do węzła drogowego z ul. Murckowską w Katowicach.

Mamy nadzieję na tradycyjnie dobrą w tym zakresie współpracę z Marszałkiem Województwa Śląskiego".