Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej

17 września 2014, 08:15

Wszyscy jaworznianie potrzebujący rzetelnej konsultacji z dziedziny prawa mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych i obywatelskich w punkcie poradnictwa otwartego, który mieści się w Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Jaworznie, przy ul. Grunwaldzkiej 275. Eksperci dostępni są dla mieszkańców przez dwa dni w tygodniu tj. poniedziałek oraz piątek w godzinach 13:00 - 15:00.

Porady są udzielane w ramach projektu pn. "Świadczenie poradnictwa prawnego i obywatelskiego sposobem na wzmocnienie struktur administracji publicznej", który jest realizowany przez jaworznicką Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. Głównym jego celem jest zapewnienie szerokiego dostępu do dobrej jakości bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego dla każdego zainteresowanego, poprzez działalność Punktów Poradnictwa Otwartego. Podstawową grupą odbiorców są osoby z niską świadomością prawną i obywatelską, którzy nie potrafią samodzielnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich problemy prawne i społeczne. W głównej mierze projekt jest skierowany do osób oraz instytucji, dla których profesjonalna pomoc prawna jest poza zasięgiem finansowym.

W Jaworznie punkt zlokalizowany jest w siedzibie Agencji Rozwoju Lokalnego S.A., przy ul. Grunwaldzkiej 275, który jest do dyspozycji mieszkańców przez dwa dni w tygodniu - tj. poniedziałek oraz piątek w godzinach 13:00 - 15:00, po uprzednim umówieniu terminu, pod nr telefonu: 32 / 614 21 07 lub 883 357 216.

Uruchomiony został także serwis internetowy, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie porady prawnej przez Internet, pod adresem e-mail: porady@arl-jaworzno.com.pl. Ponadto pod adresem: www.ppo-arl.pl można znaleźć elektroniczne wersje aktów prawnych z zakresu KPA, KC, KP i innych oraz zbiory formularzy, wniosków, podań, umów, zaświadczeń do urzędów i instytucji publicznych i prywatnych.