Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Prezydent Miasta podsumuje "gruntówki"

8 listopada 2013, 09:24

Rusza cykl spotkań Prezydenta Miasta z mieszkańcami, na których podsumowane zostaną inwestycje zrealizowane już w ramach programu modernizacji dróg gruntowych oraz przedstawione będą plany na przyszłe lata. Pierwsze spotkanie, dedykowane mieszkańcom Byczyny, odbędzie się już w najbliższy wtorek - 12 listopada, o godz. 17:00, w klubie Niko w Byczynie.

W związku z tym, że dobiegła końca pierwsza część remontów dróg gruntowych, w której swój duży udział mieli mieszkańcy poszczególnych osiedli, którzy sami wybrali remontowane ulice, Prezydent Miasta postanowił spotkać się z nimi w celu przedstawienia efektów zrealizowanych inwestycji. Będzie to również okazja do przedstawienia planów inwestycyjnych także na kolejne lata, a warto przypomnieć, że już w 2014 r. kwota przeznaczona na remonty dróg lokalnych wzrośnie z 6 do 14 mln zł.

- Zgodnie z obietnicą, ciężar modernizacji i remontów został przeniesiony do osiedli. Chciałbym, aby ta tendencja realizowana była sukcesywnie także w latach następnych. Chcę spotkać się z mieszkańcami, aby podsumować to co do tej pory zrealizowaliśmy, ale również aby przedstawić przyszłe plany inwestycyjne dla poszczególnych dzielnic - mówi prezydent Paweł Silbert.

Pierwsze z 7 spotkań, dedykowane mieszkańcom Byczyny i Cezarówki Dolnej, odbędzie się w Klubie Niko (Byczyna), już w najbliższy wtorek - 12 listopada o godz. 17:00. Podczas spotkania Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w szczegółach podsumuje realizację remontów "gruntówek" w dzielnicy.

Oto pełny harmonogram spotkań Prezydenta Miasta z mieszkańcami:

  • 12 listopada (Byczyna), godz. 17:00 - Klub Niko, ul. Korczyńskiego 10
  • 14 listopada (Jeleń), godz. 17:00 - SP nr 22, ul. Banasika 1
  • 19 listopada (Dąbrowa Narodowa), godz.17:00 – OSP, ul. Strażacka 1
  • 21 listopada (Ciężkowice), godz.17:00 - SP nr 18, ul. Ks. Mroczka 53 c
  • 26 listopada (Szczakowa, Góra Piasku, Dobra), godz. 17:00 - Dom Kultury, ul. Jagiellońska 3
  • 28 listopada (Długoszyn, Niedzieliska), godz. 17:00 -  Klub pod Skałką, ul. Dąbrowska 17
  • 3 grudnia (Stara Huta, Pszczelnik, Bory), godz. 17:00 - Gimnazjum nr 2, ul. Olszewskiego 76