Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Bezmyślna dewastacja

27 sierpnia 2013, 08:00

Wandale po raz kolejny udowodnili, że dla pokazania swojej głupoty nie cofną się przed niczym. Tym razem ofiarą bezmyślności padł symbol naszego miasta - drwal - stojący od ubiegłego roku na rondzie, na ul. Matejki. Domniemany sprawca tego występku został już ujęty przez Policję.

Pijany, 21-letni jaworznianin po oszpeceniu drwala niebieską farbą nie cieszył się na szczęście zbyt długo ze swojego wybryku. Szybka reakcja funkcjonariuszy powiadomionych o dewastacji pozwoliła na zatrzymanie wandala jeszcze tego samego dnia. Po wytrzeźwieniu w Ośrodku Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu został on przewieziony do komendy, gdzie złożył wyjaśnienia.

Przypadek ten pokazuje, że akty wandalizmu, nawet te dokonywane w miejscach nie objętych monitoringiem wizyjnym, nie uchodzą w naszym mieście bezkarnie. Bez względu na miejsce i czas popełnienia czynu zabronionego, czujność mieszkańców i sprawne działania stróżów prawa pozwalają na skuteczną walkę z przestępczością.

Zdewastowany drwal został już częściowo oczyszczony, konieczne będą jednak dodatkowe prace, które pozwolą całkowicie usunąć farbę. Miejmy nadzieję, że przywrócenie świetności jaworznickiemu symbolowi oraz ukaranie winnego jego dewastacji pójdzie tak samo szybko i sprawnie.