Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Sprawdź, kiedy przyjedzie twój autobus

12 sierpnia 2013, 13:50

Jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej oddało w ręce swoich pasażerów kolejne narzędzie ułatwiające korzystanie z autobusów. Tym razem jest to "system dynamicznej informacji pasażerskiej", dzięki któremu np. na ekranie swojego telefonu można sprawdzić rzeczywisty czas odjazdu autobusów z dowolnego przystanku. Jaworzno jest pierwszym miastem w województwie śląskim, które udostępniło taką usługę.

Nowy system działa w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl. Odwiedzając stronę www.jaworzno.kiedyprzyjedzie.pl, w oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też - po powiększeniu obszaru mapy - wskazać interesujący nas przystanek kursorem. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku "pokaż odjazdy". Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy rozkład jazdy.

Z serwisu można także korzystać za pośrednictwem telefonu komórkowego. Wysyłając SMSa o treści: JAW. (na przykład: JAW.519) na numer 664 070 971, otrzymamy informacje o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów. (koszt SMSa zgodny jest z taryfą danego operatora GSM; numery przystanków umieszczone zostaną na tabliczkach przystankowych z rozkładem jazdy).

Wkrótce udostępniona zostanie również bezpłatna aplikacja, jeszcze bardziej ułatwiająca korzystanie z serwisu na telefonach komórkowych.