Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Podlewaj z głową

8 sierpnia 2013, 13:24

fot. © udra11 - Fotolia.com

fot. © udra11 - Fotolia.com

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwraca się z apelem o racjonalne korzystanie z wody podczas trwających upałów. W ostatnim czasie zdarza się bowiem, że w domowych kranach występują braki lub bardzo niskie ciśnienie wody, co często spowodowane jest np. masowym podlewaniem ogródków w godzinach wieczornych.

- Największy "rozbiór" wody obserwowany jest w godzinach od 18:00 do 21:00, a związany m.in. z masowym podlewaniem zieleni, czy myciem samochodów. Dlatego prosimy aby w czasie upalnych dni racjonalnie zużywać wodą na cele gospodarcze, a jeśli to możliwe wodę do podlewania ogrodu zmagazynować w trakcie dnia, tak aby wieczorem zapewnić ją do celów spożywczych
i higienicznych
- apeluje rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Dobrą wiadomością jest to, że niskie ciśnienie wody w sieci nie ma nic wspólnego z jej niedoborem w źródłach. Wszystkie ujęcie głębinowe na terenie Jaworzna pracują pełną mocą produkcyjną, gdyż ich zasoby zostały uzupełnione podczas czerwcowych opadów. Tym bardziej ważne jest rozsądne gospodarowanie wodą we własnych domach, gdyż pozwoli to uniknąć braku tego życiodajnego płynu w kranach.