Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Trwa modernizacja piaskownic

15 maja 2013, 12:47

200 ton - tyle piasku potrzeba, aby uzupełnić wszystkie piaskownice znajdujące się na terenie miasta. Ruszyła już akcja wymiany piasku, którą w tym roku wspiera DB Schenker - firma mająca siedzibę w Jaworznie i zajmująca się m.in. wydobyciem i dystrybucją piasku. Dzięki temu dzieci będą mogły bawić się w czystym i przyjaznym otoczeniu.

Wyjątkowo długa zima sprawiła, że akcja wymiany piasku rozpoczęła się później niż w latach ubiegłych. Jednak przebiega sprawnie i już wkrótce wszystkie piaskownice będą dostępne dla najmłodszych mieszkańców miasta.

- Zadbamy także o wymianę zniszczonych obrzeży - zapewnia Piotr Jamróz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, administratora gminnych piaskownic. - Zniszczone deski wymienimy na nowe, a pozostałe pomalujemy.

MZNK dba także o gminne place zabaw i tzw. siłownie pod chmurką. Po zimie wygrabiono i skoszono już trawniki. Natomiast urządzenia i konstrukcje służące najmłodszym do zabawy są na bieżąco sprawdzane pod względem sprawności technicznej, a ewentualne usterki naprawiane. Wszystkie urządzenia na placach zabaw spełniają wymogi w zakresie projektowania i posiadają odpowiednie certyfikaty, aby rodzice bawiących się na nich dzieci wiedzieli, że ich pociechy są bezpieczne.

- Pamiętajmy - place zabaw to nasze wspólne dobro. Jeśli ktoś z Państwa będzie świadkiem niszczenia elementów wyposażenia placu lub spożywania alkoholu na jego terenie, prosimy zgłaszać to Straży Miejskiej lub Policji - apeluje Piotr Jamróz.

Wszelkie zauważone usterki urządzeń na gminnych placach zabaw administrowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych należy zgłaszać w Biurze Obsługi Mieszkańców I MZNK przy ul. Matejki 24 w Centrum, tel.: (32) 745 10 50 wew. 336-338 lub w Biurze Obsługi Mieszkańców II przy ul. Jagiellońskiej 70 w Szczakowej, tel.: (32) 617 72 80 wew. 340-342.