Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Ruszyła wycinka drzew

29 kwietnia 2013, 09:06

W mieście rozpoczęła się wycinka drzew. Pracownicy firmy "Drzewa, krzewy, ogrody - pielęgnacja terenów zielonych" z Jaworzna usunęli już stare topole znajdujące się w rejonie pasa drogowego ul. Grunwaldzkiej. Z zewnątrz drzewa wyglądały na solidne i silne, jednak ze względu na swoją strukturę i wiek, przy nagłym pogorszeniu warunków atmosferycznych mogłyby stwarzać duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

Zabiegi wykonywane na drzewach rosnących w pasie drogowym rozpoczęły się w pierwszym kwartale tego roku. Swoim zakresem obejmują usuwanie uschniętych konarów, przycinanie nadmiernie rozrośniętych gałęzi, czy też wycinanie obumierających i starych drzew.

- Wszystkie działanie realizowane są w uzgodnieniu z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, zgodnie z obowiązującymi procedurami - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Przedsiębiorstwo, które wygrało przetarg na wycinkę i cięcia pielęgnacyjne drzew rosnących w pasach drogowych, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem - w kolejnych etapach będzie wykonywało zabiegi wzdłuż ulic Krakowskiej, Szczakowskiej oraz Insurekcji Kościuszkowskiej.

Przypominamy, że właściciele gruntów, na których rosną drzewa, szczególnie tych zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie z drogą, powinni także pamiętać o obowiązku ich należytej pielęgnacji.