Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Śniadanie wielkanocne z prezydentem

16 kwietnia 2013, 15:13

Tradycją już jest, że w okresie świątecznym Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych organizuje spotkania, na które zapraszani są przedstawiciele władz miasta. Niedawna Wielkanoc była okazją żeby złożyć sobie życzenia i omówić sprawy ważne z punktu widzenia członków stowarzyszenia.

W ubiegłą niedzielę - 14 kwietnia - z rodzinami wielodzietnymi spotkał się ponownie Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki. Oprócz wspólnego śniadania zaproszeni goście złożyli sobie nawzajem życzenia oraz rozmawiali m.in. na temat przygotowywanego projektu "Karty Rodzin Wielodzietnych".

- Tego typu spotkania to szansa na złożenie sobie życzeń, ale również doskonała okazja do tego, aby wymienić się spostrzeżeniami i pomysłami oraz żeby omówić efekty prowadzonych prac - podkreśla prezydent Starzycki. - Miasto razem ze stowarzyszeniem od wielu lat podejmuje wspólne starania na rzecz wspierania rodzin wielodzietnych.

W sumie Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych zrzesza blisko 200 osób. Wśród członków są zarówno rodziny pięcio, jak i jedenastoosobowe. Czasami są to także rodziny zastępcze, które podjęły trud wychowania nie tylko swoich biologicznych pociech.

- Do niedawna za rodzinę wielodzietną uważana była taka, w której jest co najmniej czwórka dzieci. Prawda jest jednak taka, że takich rodzin jest coraz mniej więc zdecydowaliśmy, że do Stowarzyszenia mogą przystępować także rodzice z trójką dzieci. Mamy też jednak takich, którzy mają ośmioro, a nawet dziewięcioro dzieci - wyjaśnia Bogusława Seremet, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych.

ObrazekObrazekObrazek