Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Budowa nowoczesnego przedszkola nr 24 na finiszu

12 maja 2020, 15:26

Budowa nowoczesnego przedszkola na finiszu

Budowa nowoczesnego przedszkola na finiszu

We wrześniu 2020 roku do użytku oddane zostanie zupełnie nowe Przedszkole Miejskie Nr 24 w osiedlu Łubowiec. Prace w budynku oraz na terenie wokół niego idą zgodnie z planem i powinny być zakończone już w lipcu.

W ramach projektu przewidziano szereg prac budowlanych (nowe konstrukcje, wymianę instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych, systemu ogrzewania i wentylacji, zagospodarowanie terenu, w tym realizację placu zabaw) oraz zakup wyposażenia do sal, rehabilitacji, czy kuchni i nagłośnienia. W wyniku realizacji przedsięwzięcia zwiększy się liczba miejsc w przedszkolach na terenie gminy. Obiekt zostanie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki tej inwestycji stworzone zostaną warunki dla rozwoju i edukacji przedszkolnej dla dzieci z niepełnosprawnościami (szczególnie z autyzmem i zespołem Aspergera).

Przebudowywane przedszkole będzie bardzo nowoczesne i wygodne. Jego ogromna powierzchnia wynosi około 1,5 tys metrów kwadratowych powierzchni. Sale będą doskonale doświetlone doświetlone, a budynek będzier wyposażony w pompę ciepła i 15 solarów. Pracę rozpoczęły się 4 listopada ubiegłego roku, a zakończenie planowane jest na lipiec tego roku.

Obiekt zostanie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie warunków dla rozwoju edukacji przedszkolnej dla dzieci z niepełnosprawnościami (szczególnie autyzmem i zespołem Aspergera). Wartość inwestycji to ok. 10 milionów złotych, z czego środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego będą stanowić ponad 4,5 miliona złotych. Początkowa wysokość dofinansowania to ponad 1,5 miliona złotych ale Wydział Inwestycji Miejskich UM skutecznie zawnioskował o podniesienie tej kwoty.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek