Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

5 mln zł dotacji na przebudowę ul. Martyniaków

23 kwietnia 2020, 15:30

5 mln zł dotacji na przebudowę ul. Martyniaków

5 mln zł dotacji na przebudowę ul. Martyniaków

Jaworzno otrzyma kolejne dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządnych. Kwota 5 mln zł zostanie przeznaczona na gruntowną przebudowę ulicy Martyniaków. Dzisiaj Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek przekazał wirtualne promesy na dofinansowania.

Dzięki takiemu wsparciu w województwie śląskim zostaną zrealizowane 72 zadania za kwotę blisko 134 mln zł. Kolejny raz miasto zyskuje wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wcześniej z tych środków dofinansowano przebudowę ul. 11 Listopada.

Remont ulicy Martyniaków to jedna z największych inwestycji w mieście zaplanowanych na najbliższe lata. Zgodnie z planem droga zostanie praktycznie w całości rozebrana i zbudowana od podstaw. Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone lampami wertykalnymi. Oświetlone zostaną również okolice przystanków autobusowych i same wiaty. Nowym elementem będzie rondo przy skrzyżowaniu ulic Martyniaków i Moniuszki. Po przebudowie dopuszczalna prędkość na ulicy Martyniaków zostanie podniesiona do 70 km/h. Zakończenie prac przewidziano na 15 marca 2022 roku.

Na razie nie udało się rozstrzygnąć przetargu, który miał wyłonić wykonawcę inwestycji. Zakończony w marcu przetarg wzbudził spore zainteresowanie wśród wykonawców - o kontrakt starało się bowiem aż osiem firm. Niestety wszystkie złożone oferty okazały się droższe niż planowany koszt inwestycji, czyli 10 milionów złotych. Najtańsza z zaproponowanych ofert przekraczała o ponad dwa miliony zaplanowany budżet. Zgodnie z przepisami przetarg został unieważniony. Miasto pracuje cały czas nad pozytywnym rozstrzygnięciem sprawy, tak by oczekiwana przebudowa mogła ruszyć jak najszybciej.