Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Odwołanie imprez plenerowych

2 kwietnia 2020, 11:46

Z powodu epidemii imprezy plenerowe zostały odwołane

Z powodu epidemii imprezy plenerowe zostały odwołane

Z uwagi na stan epidemii i duże ryzyko zarażenia koronawirusem Miejskie Centrum Kultury i Sportu zmuszone jest odwołać tegoroczne Dni Jaworzna. Do końca czerwca nie odbędą się również inne planowane wcześniej imprezy sportowe i kulturalne organizowane tradycyjnie przez MCKiS w Jaworznie. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnować trzeba było z tych wydarzeń, które zawsze gromadzą dużą liczbę mieszkańców.

- To bardzo trudna decyzja, ale zdrowie jaworznian jest dla nas absolutnie najważniejsze – podkreśla Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Poza Dniami Jaworzna odwołać trzeba było też m.in. tegoroczny Jarmark Wielkanocny, koncerty w ramach cyklu dekaTON, majowe Święto Rodziny, liczne imprezy z okazji Dnia Dziecka, charytatywny koncert organizowany przez Stowarzyszenie Jaworzno To My, Byczyńskiego Byka i Festyn Elżbietański. Nie odbędą się też planowane do końca czerwca pikniki w ramach Aktywnych Dzielnic oraz impreza folklorystyczna – RegionAle. Podobnie będzie z imprezami sportowymi. Odwołać trzeba było Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce, Olimpiadę Sportową „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”, Biegi dla Dzieci, Jaworznicki Rajd Nordic Walking, Rodzinny Rajd Rowerowy i Wyścig Rowerów Górskich na 10 km.

Decyzja o odwołaniu imprez jest gruntownie przemyślana.

- Takie masowe przedsięwzięcia, jak Tydzień Seniora, Święto Rodziny, Dni Jaworzna po prostu w tym roku będą odłożone. Mam nadzieję, że jeżeli epidemia ustąpi, to być może jesienią będziemy świętować jej zakończenie. Ale nie planuję w tej chwili masowych imprez, które byłyby ryzykowne dla mieszkańców – podkreśla Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Prezydent podkreśla, że w tej sytuacji należy zachować wyjątkową ostrożność i rozwagę. - Jeżeli nawet epidemia będzie wygasać, to trzeba uważać, żeby nie pojawiła się ona nową falą. Żeby się nie zdarzyło, tak jak na przykład było przy grypie hiszpance w 1918 roku, że pierwsza fala była mało groźna, a druga zmiotła wiele milionów ludzkich istnień – podkreśla prezydent Jaworzna.

Mimo trwającej epidemii instruktorzy i artyści z jaworznickich instytucji kultury mają wiele propozycji, jak ciekawie zagospodarować wolny czas. Swoimi pomysłami dzielą się w sieci. Na ich facebookowych profilach każdy znajdzie coś dla siebie. Są propozycje literackie, muzyczne, teatralne i sportowe, propozycje zajęć rękodzieła artystycznego, zabaw z dziećmi i wiele innych warsztatów, nawet quizy.