Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Symbole Jaworzna

12 lutego 2020, 14:09

Symbole Jaworzna

Symbole Jaworzna

W środę, 12 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyła się gala rozdania nagród Miejskiego Konkursu Plastycznego "Symbole Jaworzna" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Gratulacje zwycięzcom plastycznych zmagań złożyli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek, Radni Rady Miejskiej Ewa Zuber,Teresa Kondoszek i Maciej Stanek oraz nauczyciele i rodzice.

Na konkurs wpłynęło 100 prac z 13 Szkół Podstawowych miasta Jaworzna. Ocena prac jury była trudnym zadaniem, ponieważ  poziom prac był bardzo wysoki, dlatego też pojawiły się  miejsca ex aequo. Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca była statuetka drwala, ręcznie rzeźbiona przez artystę rzeźbiarza Edwarda  Góreckiego z "Galerii Drzewiej" w Alwerni.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć w specjalnie utworzonej z tej okazji galerii prac w Szkole Podstawowej nr 2.

Oprócz oczywistych symboli Jaworzna takich jak herb Jaworzna, drzewo jawor i drwal - młodzi artyści na swoich pracach  umieścili także ciekawe i atrakcyjne miejsca oraz obiekty znajdujące się na terenie Jaworzna.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek