Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Premier Morawiecki z wizytą w Jaworznie

30 stycznia 2020, 15:47

fot. Adam Guz - KPRM

fot. Adam Guz - KPRM

W czwartek, 30 stycznia premier RP Mateusz Morawiecki po raz kolejny w ostatnich miesiącach przyjechał do Jaworzna. W grudniu 2019 r. spotkał się z seniorami, a dzisiaj odwiedził siedzibę firmy ICB Pharma, która jest jednym z liderów innowacyjności w kraju.

W ramach dzisiejszej wizyty Premier Morawiecki zwiedził siedzibę firmy ICB Pharma. Pretekstem do spotkania było zwrócenie uwagi na innowacyjność firm, dzięki którym polska gospodarka może się rozwijać. ICB Pharma to jaworznicka rodzinna firma będąca jedną z najbardziej innowacyjnych w branży chemicznej o zasięgu międzynarodowym. Premier Morawiecki zwrócił uwagę, że innowacyjność jest jednym ze źródeł sukcesu polskiej gospodarki.

- Pokazujemy receptę na wzrost gospodarczy oparty o innowacyjność, eksport, polskie oszczędności, ale jednocześnie o dynamikę polskich przedsiębiorców i wysoki poziom zatrudnienia - mówił podczas wizyty premier Mateusz Morawiecki.

Jak się okazuje, Jaworzno jest doskonałym miejscem dla otwierania nowoczesnych firm i zachęca przedsiębiorców do odważnych pomysłów.

***

SPROSTOWANIE

W związku z naszym artykułem "Premier Morawiecki z wizytą w Jaworznie" z dnia "2020-01-30", niniejszym publikujemy sprostowanie zawartej w nim nieprawdziwej informacji sugerującej bliskie związki rodzinne Panów Janusza, Pawła i Tomasza Świętosławskich, zarządzających spółką ICB Pharma, z Profesorem Wojciechem Świętosławskim, oraz nieprawdziwie sugerującej bezpośredni wkład profesora Wojciecha Świętosławskiego w powstanie spółki ICB Pharma.

Sprostowanie publikujemy na prośbę jedynych potomków Profesora Wojciecha Świętosławskiego. [nazwiska do wiadomości Redakcji]

ObrazekObrazekObrazek