Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Parkowanie na zielonym

17 stycznia 2020, 14:17

fot. UM Jaworzno | Nowa zielona strefa parkowania została otwarta przy placu Górników

fot. UM Jaworzno | Nowa zielona strefa parkowania została otwarta przy placu Górników

W Jaworznie od początku 2017 roku, we współpracy i z inicjatywy Jaworznickiej Izby Gospodarczej funkcjonują i powstają nowe zielone strefy parkowania. To wydzielone, oznaczone zielonym kolorem miejsca, na których bezpłatny postój jest ograniczony czasowo.

Mieszkańcy od wprowadzenia tego rozwiązania wypowiadali się o nim pozytywnie. Zielone strefy mają bowiem wymusić na parkingach rotację samochodów, dzięki czemu kierowcy mogą zostawiać swoje pojazdy w pobliżu centrum miasta, żeby móc załatwić potrzebne sprawy.

Strefy zlokalizowane były najpierw na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową MCKiS oraz przy Muzeum Miasta Jaworzna. Kolejna powstała przed budynkiem głównym Urzędu Miejskiego (ul. Grunwaldzka 33).

Od niedawna mieszkańcy mogą korzystać z nowych zielonych miejsc parkingowych. Po zakończeniu budowy Miejskiego Centrum Integracji Transportu kolejna strefa została uruchomiona przed budynkiem Urzędy Miejskiego przy placu Górników. Tam do dyspozycji jest 21 miejsc postojowych oznaczonych zielonym kolorem. Bezpłatny, czasowy postój możliwy jest również na dużym nowo otwartym parkingu przed halą MCKiS. Tam opłata pobierana jest dopiero kiedy zostawiamy samochód na dłużej niż dwie godziny. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy chcemy z samochodu przesiąść się do komunikacji zbiorowej. Wtedy możemy zapłacić za postój przed halą od razu, a bilet parkingowy (kosztujący 5 zł) pozwoli nam na jazdę autobusami jaworznickiego PKM-u.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek