Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zielona pracownia "Planeta Ziemia" w SP 7

12 grudnia 2019, 13:57

Zielona pracownia Planeta Ziemia w SP 7

Zielona pracownia "Planeta Ziemia" w SP 7

W czwartek, 12 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oficjalnie otwarto kolejną w Jaworznie Zieloną Pracownię. Ponad 33 tys. złotych na remont i pomoce naukowe przeznaczone było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Gminę Miasta Jaworzna.

Gratulacje dla pomysłodawców projektu przekazli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środiwska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla oraz radni Rady Miejskiej.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie z Oddziałami Integracyjnymi ze swoją pracownią " Planeta Ziemia" jest laureatem w piątej edycji konkursu "Zielona Pracownia 2019" organizowanym przez WFOŚ w Katowicach. Wśród 87. nagrodzonych szkół z województwa śląskiego znalazły się dwie placówki z Jaworzna.

Przedmiotem Konkursu "Zielona Pracownia 2019"  było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni - jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych.

W tym roku na utworzenie 87 zielonych pracowni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył ponad 3 mln zł. W Jaworznie zielone pracownie powstały w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi "Planeta Ziemia" oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Eko-pracownia w CKZiU".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek