Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Dwunastu tenorów na Nowy Rok

19 listopada 2019, 12:14

Już po raz dziewiętnasty w Jaworznie miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wysłuchać Koncertu Noworocznego, który zaplanowany jest na niedzielę, 12 stycznia przyszłego roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków. Koncert odbędzie się dwukrotnie: o godzinach 16.00 oraz 19.00. Wydarzenie, które wpisało się w kanon  najważniejszych imprez kulturalnych w naszym mieście, ściąga od 2002 roku melomanów ze Śląska i Małopolski.

Pierwsze dwie edycje nie zapowiadały tak ogromnego sukcesu, ale już od 2004 roku jaworznicki Koncert Noworoczny szczelnie wypełniał widownię największej hali w mieście. Do tej pory w naszym mieście wystąpili m.in.: Grażyna Brodzińska, Bogusław Morka, Romana Jakubowska-Handke, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert, Wiesław Ochman czy Bogusław Kaczyński. Cykl swoją popularność zawdzięcza m.in. temu, że w bardzo umiejętny sposób łączy prestiżowy charakter i najwyższy poziom wykonania z przystępną, czasem wręcz lekką i ciepłą, noworoczną atmosferą.

Nie inaczej będzie w tym roku. Na scenie, wraz z Lwowską Orkiestrą Kameralną pod batutą znanego już w naszym mieście Woytka Mrozka, zaprezentuje się aż dwunastu tenorów. Zespół tworzą międzynarodowi artyści: wokaliści grup LeonVoci (która razem ze wspomnianym dyrygentem występowała już w Jaworznie) oraz Kalophonia. Będziemy mogli posłuchać najbardziej znanych arii operowych, przebojów musicalowych oraz utworów Andrei Bocellego, Canadian, Tenors, grupy Il Divo oraz Josha Grobana.

Woytek Mrozek to niezwykle utalentowany i wszechstronny instrumentalista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Jest zaliczany do grona najlepszych współczesnych klarnecistów. To laureat wielu międzynarodowych konkursów i stypendiów, który w swojej muzycznej karierze koncertował już na wszystkich kontynentach. Debiut w roli dyrygenta miał w 2002 roku w paryskiej katedrze Notre Dame, a rok później wystąpił w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie, nowojorskiej Carnegie Hall.

Sprzedaż biletów ruszy już 22 listopada. Będą dostępne w Młodzieżowym Domu Kultury oraz na stronie http://www.mckis.jaw.pl