Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Starsi = bezpieczni

18 listopada 2019, 09:07

Starsi = bezpieczni

Starsi = bezpieczni

W ramach programu "Akademia Bezpieczeństwa", Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie wraz z Jaworznickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowali warsztaty dla najstarszych mieszkańców miasta. Spotkanie odbyło się w piątek, 15 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i cieszyło się bardzo dużą frekwencją i zainteresowaniem.

Warsztaty dla seniorów poprowadzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie oraz Miejski Rzecznik Konsumentów.

Osoby starsze to grupa społeczna, która wymaga szczególnej uwagi i zainteresowania. Biorąc pod uwagę powtarzające się przypadki oszustw dokonywanych na szkodę seniorów przy pomocy coraz to nowszych metod, warto stale edukować tę grupę i przypominać im o środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają.

O bezpieczeństwie w świecie konsumenckim ostrzegała Miejski Rzecznik Konsumentów - Krystyna Banasik. Poruszyła tematykę nieuczciwych praktyk dotyczących m.in. podpisywania się pod fałszywymi umowami kupna dóbr materialnych czy zawierania umów z firmami telekomunikacyjnymi.

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie natomiast poruszył tematykę zagrożeń ze strony czadu i jak ważne i istotne są przeglądy stanu kominów w domach tak, by nie zagrażało to zdrowiu i życiu mieszkańców. Wśród zebranych seniorów zorganizowane zostało również losowanie czujki czadu i dymu ufundowanej przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.