Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży

15 listopada 2019, 13:58

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży

W piątek, 15 listopada br. odbyła się druga Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie, a współorganizatorami Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy".

W sportowym zmaganiach udział wzięło 164 zawodników z sześciu miast. Pierwszy raz udział w olimpiadzie uczestniczyli uczniowie z Katowic i Miechowa. Zawodników, opiekunów i wolontariuszy przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Ilona Janus i Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie Irena Wojtanowicz - Stadler, życząc zawodnikom powodzenia.

Oprócz sportowych zmagań na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji m.in. wielkie maskotki, fotobudki oraz słodki poczęstunek. Wydarzenie stało się również okazją do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa w codziennym życiu. Dzielnicowi: aspirant sztabowy Rafał Włodyga, aspirant sztabowy Michał Dziura i sierżant sztabowy Rafał Zdebik, rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat ich właściwych zachowań podczas zabawy na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek