Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Jaworzno – dobrze się mieszka! Kolejne działki budowlane na sprzedaż

14 sierpnia 2019, 12:00

Po udanym przetargu na działki mieszkaniowe w okolicy ul. Olszewskiego, gmina Miasta Jaworzna przeznacza do sprzedaży kolejne tereny pod zabudowę mieszkalną. Tuż po wakacjach – 4 września – otwiera się szansa na zakup nieruchomości w okolicach ul. Staszica (Stara Huta), Storczyków (Dąbrowa Narodowa), Upadowej (Chropaczówka) i Kasztanowej (Jeziorki). Łącznie czternaście parceli o powierzchniach od 706 m2 do 1.896 m2 w atrakcyjnych lokalizacjach. Każda z nich niesie z sobą inne zalety. Mają jedną cechę wspólną – są w Jaworznie. A tu się dobrze mieszka.

Stara Huta

Stara Huta staje się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w Jaworznie. Trudno się dziwić, patrząc na skąpaną w zieleni, przytulną zabudowę jednorodzinną dzielnicy oddalonej raptem o kwadrans spacerem do ścisłego centrum miasta. Szkoła, kościół, małe sklepiki i duże markety, lokale gastronomiczne – wszystko to jest na miejscu w dzielnicy. Jeśli to mało, w ciągu niespełna pięciu minut można dotrzeć komunikacją publiczną na jaworznicki Rynek.

Dziewięć działek, spośród wystawionych na sprzedaż 4 września, mieści się przy ul. Staszica właśnie w dzielnicy Stara Huta. W przypadku siedmiu z nich (leżących w głębi obszaru) sprzedaż obejmuje również współudział w drogach dojazdowych. Przewidziano tu powstanie nowego, zacisznego kwartału zabudowy w nieodległym sąsiedztwie ogrodów działkowych.

Powierzchnia oferowanych działek waha się w przedziale od 706 m2 do 1.071 m2, a wymiary od ok. 26x30 m do ok. 27x40 m.

Zalety: podmiejski charakter zabudowy, zieleń, powstający park na rekultywowanej hałdzie, szkoła i sklepy na miejscu, blisko do centrum miasta.

Chropaczówka

Rejon Długoszyna i Chropaczówki oferuje rozległe, otwarte tereny, gdzie wciąż można znaleźć pola uprawne okolone lasami. Sama Chropaczówka zachowuje jeszcze nieco charakteru rustykalnego, niczym tradycyjna polska „ulicówka”. Tutaj mieszkańcy wciąż dobrze znają swoich sąsiadów i odnoszą się do siebie z życzliwością.

Wkrótce w rejonie Chropaczówki będzie dostępny większy wybór działek mieszkaniowych do nabycia. Warto więc już teraz rozważyć tę lokalizację, jako miejsce budowy domu dla swej rodziny. Tymczasem gmina oferuje jedną nieruchomość o powierzchni 1.896 m2 w okolicy ul. Upadowej. Część działki zachowuje zgodnie z mpzp sposób zagospodarowania rolniczego, stąd bardzo atrakcyjna jej cena wywoławcza.

Zalety: spokojna dzielnica mieszkaniowa, otoczenie przyrody i atrakcyjnych widokowo miejsc, niewielka odległość do terenów rekreacyjnych – GEOsfera, Gródek, Sosina.

Dąbrowa Narodowa

Działki mieszkaniowe w Dąbrowie Narodowej cieszą się od pewnego czasu olbrzymim powodzeniem, zwłaszcza wśród dotychczasowych mieszkańców Katowic czy Sosnowca. Do centrum stolicy Zagłębia jest stąd zaledwie 15 km, do centrum stolicy województwa niespełna 20 km. Można zatem cieszyć się przenosinami do zielonego i atrakcyjnego pod względem rekreacyjnym Jaworzna, ale bez konieczności zmiany pracy lub szkoły, do której uczęszczają dzieci. Z Dąbrowy Narodowej jest po prostu wszędzie blisko – do centrum Jaworzna, do Sosnowca, do Katowic.

Miejska działka o powierzchni 1.855 m2 wystawiona na sprzedaż, znajduje się wśród ekskluzywnej, willowej zabudowy w okolicy ul. Storczyków. Doskonałe miejsce do zamieszkania dla dobrze sytuowanych profesjonalistów marzących o budowie domu i stabilizacji.

Zalety: niewielka odległość do centrum Jaworzna, Sosnowca i Katowic, zalety podmiejskiej dzielnicy, zielone otoczenie, willowa zabudowa.

Jeziorki

Dzielnica podmiejska oddalona od centrum miasta o ok. 6 km. W Jeziorkach dominuje zabudowa jednorodzinna o niskiej intensywności. Dużą część zajmują tereny rolnicze oraz leśne.

W najbliższym przetargu Gmina oferuje trzy działki o powierzchniach: 1036 m2, 1051 m2, 1330 m2 zlokalizowane po północno-wschodniej stronie ul. Kasztanowej w rejonie jej skrzyżowania z ul. Grzybową.

Zalety:  spokojna dzielnica mieszkaniowa, otoczenie terenów leśnych, bliskość szkoły podstawowej i przystanku komunikacji miejskiej.

 

Przetargi na wszystkie wymienione wyżej nieruchomości odbędą się 4 września 2019 roku w budynku Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Warunkiem uczestnictwa w licytacji jest wpłacenie wadium na wybraną działkę do 28 sierpnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.invest-in-jaworzno.pl

Skontaktuj się z nami – informacją i pomocą służą pracownicy Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Telefon: (32) 61 81 713; mail: invest@um.jaworzno.pl; facebook.com/InvestInJaworzno/

ObrazekObrazekObrazekObrazek