Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Tour de Pologne w Jaworznie - ważne informacje przed wyścigiem

23 lipca 2019, 11:15

W Jaworznie po raz kolejny odbędzie się wielka kolarska impreza. We wtorek 6 sierpnia z naszego miasta w IV etapie 76. Tour de Pologne wystartują najlepsi kolarze na świecie.

Start kolarzy i trasa 76. Tour de Pologne przez Jaworzno:

Na płycie Rynku Głównego w Jaworznie, 6 sierpnia o godz. 12.00 nastąpi Start Honorowy IV etapu wyścigu i będzie przebiegał m.in. ulicami: Pocztową, Grunwaldzką, Królowej Jadwigi, św. Wojciecha, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego (pętla honorowa), Kolejową, Leśną, Stanisława Moniuszki, Aleją Józefa Piłsudskiego (gdzie rozpocznie się start ostry), Grunwaldzką, Wojska Polskiego, Martyniaków, Młynarską, Ks. Jana Sulińskiego oraz Celników. Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz w Śródmieściu.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne (6 sierpnia):

W tym roku, po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się również Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz  Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Młodzi kolarze rozpoczną rywalizację o godz. 9:00 – trasa będzie prowadzić drogami wokół Rynku, z metą na głównym placu miasta. W związku z tym od godziny ok. 8:30  wyłączone z ruchu zostaną ulice: Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, odcinek Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, następnie ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzka w kierunku Pocztowej do Rynku.

Miasteczko Tour de Pologne

Emocje kolarskie związane z organizacją startu IV etepu największego wyścigu w Polsce będą w tym roku w naszym mieście trwały aż dwa dni! Już w poniedziałek, 5 sierpnia na jaworznickich Plantach (w okolicy wodnego placu zabaw) ustawione zostanie miasteczko Tour de Pologne. Przez dwa dni w tym miejscu odbywać się będzie wyjątkowy, rodzinny piknik pod nazwą "Wyścig po zdrowie". Na mieszkańców czekać wiele atrakcji, od jedynego w swoim rodzaju mobilnego Muzeum Tour de Pologne po różne konkurencje sprawnościowe. Wszystko w atmosferze najlepszych emocji wiążących się z fantastycznym wydarzeniem sportowym, jakim jest jeden z największych wyścigów kolarskich świata. Miasteczko TdP bedzie można odwiedzać w poniedziałek, 5 sierpnia i wtorek, 6 sierpnia w godz. od 10.00 do 18.00.

Ograniczenia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej:

Ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 5 na 6 sierpnia (poniedziałek/wtorek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. Nie będzie także możliwości parkowania na parkingach zlokalizowanych przy ul. Narutowicza i Zielonej oraz wzdłuż w/w ulic. We wtorek 6 sierpnia, w dniu wyścigu – od godziny 2.00 całkowicie z ruchu wyłączony zostanie Rynek Główny, od godziny 6.00 ulica Pocztowa, Zielona, Biała od skrzyżowania z ul. Sądową do Narutowicza, ul. Narutowicza oraz Zagłoby na całej długości za wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji, ponadto od godziny ok. 8:30  wyłączone z ruchu zostaną ulice: Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, odcinek Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, następnie ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzka w kierunku Pocztowej do Rynku. Zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Na ulicach Białej oraz Krzywej w dniu wyścigu zostanie odwrócony ruch dla pojazdów. Na pozostałych ulicach, przez które przebiega trasa wyścigu, ruch zostanie zamknięty ok. godz. 11.40. Dokładne wyłączenia i objazdy kursów autobusów będą dostępne na stronie www.pkm.jaworzno.pl oraz na przystankach.

Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu. Ograniczenia w płynności ruchu potrwają do ok. godz. 12.45.