Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Sportowe sukcesy jaworznian

1 lipca 2019, 15:35

fot. UM Jaworzno

fot. UM Jaworzno

W maju Prezydent Miasta Jaworzna przyznał najlepszym jaworznickim zawodnikom, którzy osiągnęli wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym, Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna. W tym roku uhonorowanych zostało 72 sportowców, reprezentujących 16 dyscyplin. Poniżej prezentujemy sylwetki nagrodzonych zawodników, życząc im kolejnych sukcesów!

Wyróżnienia otrzymały:

1. Alicja Guja, gimnastyka artystyczna. W 2018 roku otrzymała powołanie do reprezentacji Polski przez Polski Związek Gimnastyczny do pierwszego składu zawodniczek w układach zbiorowych. Reprezentuje barwy Klubu Sportowego UKS Dąb Katowice, posiada Mistrzowską Międzynarodową klasę sportową w gimnastyce artystycznej. W ubiegłym roku zajęła 5 miejsce w finale z obręczami na zawodach Pucharu Świata (Hiszpania). Ponadto zdobyła 6 miejsce w wieloboju na zawodach Pucharu Świata, 7 miejsce w finale z obręczami na Mistrzostwach Europy i 12 miejsce w układzie z obręczami na Mistrzostwach Świata (Bułgaria).

2. Justyna Bajgrowicz-Biegun, wrotkarstwo. Aktywna sportowo od zawsze. W wieku szkolnym uprawiała lekkoatletykę. Próbowała także swych sił w tenisie ziemnym zdobywając kilka pucharów i wyróżnień w jaworznickich i śląskich turniejach amatorskich. Od 3 lat związana z wrotkarstwem szybkim. Reprezentuje Stowarzyszenie Silesia Skating Team. W 2018 roku zajęła 8 miejsce w kat. open w Długodystansowym Pucharze Polski.

Sportowe Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna:

1. Patrycja Włodarczyk, lekkoatletyka. Zawodniczka specjalizująca się w biegach długich, od wielu lat reprezentująca miasto Jaworzno oraz Jaworznicki Klub Lekkoatletyczny „Jawor” na imprezach sportowych w kraju i zagranicą. Jest przykładem dla innych zawodników. Służąca swoim doświadczeniem innym sportowcom - zawodowcom, amatorom i początkującym. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Świata Masters w biegu przełajowym, I miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 800 metrów oraz 10000 metrów.

2. Alicja Włodarczyk, lekkoatletyka, Zawodniczka reprezentująca Jaworznicki Klub Lekkoatletyczny „Jawor” od momentu jego założenia. Swoją postawą zachęca i motywuje do czynnego spędzania czasu oraz do zdrowego trybu życia. Osoba promująca sport i aktywność fizyczną wśród osób starszych i młodzieży. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 200 metrów, 800 metrów oraz 1500 metrów.

3. Barbara Żakowiecka, ekkoatletyka. Zawodniczka swoją czynną postawą reprezentuje Jaworznicki Klub Lekkoatletyczny „Jawor” i miasto Jaworzno na zawodach rangi krajowej. Chętnie zachęca i motywuje innych do czynnego i aktywnego spędzania czasu. Sumienna, ambitna i obowiązkowa. Osiągnięcia:I miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 5000 metrów.

4. Olga Stępień-Wyrobiec, lekkoatletyka. Jaworznianka, promująca Jaworzno i Jaworznicki Klub Lekkoatletyczny „Jawor podczas sportowych zmagań”. Zawodniczka sumiennie wykonująca pracę treningową, łącząca pracę ze sportem, bardzo pomocna i ambitna. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 5000 metrów.

5. Patrycja Haręza, szermierka. Trenuje szermierkę od października 2008 roku. W swojej karierze sportowej startowała już we wszystkich broniach (szpada, szabla i floret), jednak największe osiągnięcia uzyskała walcząc szablą. Reprezentuje miasto Jaworzno na zawodach krajowych, a przede wszystkim międzynarodowych. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw polski oraz mistrzostw świata i Europy. Osiągnięcia: III miejsce w szpadzie kobiet kat. B w Pucharze Świata. Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach: I miejsce w kat. B szabla, I miejsce w kat. open szpada, I miejsce w kat. B szpada, III miejsce w kat. open szabla. VI miejsce w szpadzie kat. B na Mistrzostwach Europy.

6. Robert Studziżba, parakajakarstwo. Zawodnik obecnie uprawia dwie dyscypliny sportowe: parakajakarstwo oraz wyciskanie sztangi. Reprezentuje miasto Jaworzno na międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach sportowych od ponad 20 lat zdobywając czołowe miejsca. W tym sezonie będzie reprezentował Polskę w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata w parakajakarstwie. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski w kat. KL2 200 m. III miejsce w Mistrzostwach Polski w kat. Open 200 m.

7. Jacek Stachańczyk, szachy. Czynny zawodnik oraz trener sekcji szachowej MCKiS Jaworzno, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz uczestnik Mistrzostw Świata. Osiągnięcia: Członek Kadry Narodowej w 2018 roku razem z drużyną narodową zajął. II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Osób Niewidomych i Słabowidzących.

8. Mateusz Łapaj, szachy. Czynny zawodnik sekcji szachowej MCKiS Jaworzno, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów, członek Kadry Narodowej osób niesłyszących w szachach. Osiągnięcia: III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Głuchych w Szachach. III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Głuchych w Szachach Błyskawicznych. II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących.

9. Jolanta Guzik, szachy. Zawodniczka i trenerka sekcji szachowej MCKiS Jaworzno, wielokrotna medalistka indywidualnych oraz drużynowych Mistrzostw Polski. Od 1997 roku reprezentuje barwy MCKiS w rozgrywkach ligowych. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski amatorów w Szachach Szybkich.

10. Igor Musiał, szachy. Igor jest 11-latkiem. Naukę gry w szachy zaczął mając 6 lat, najpierw pod okiem swojego dziadka, a niedługo potem już z trenerami w jaworznickim klubie szachowym MCKiS. Utalentowany szachista, uczestnik wielu turniejów młodzieżowych rangi mistrzowskiej . Osiągniecia: II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach klasycznych do lat 10, II miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 11.

11. Emilia Stolarczyk, akrobatyka sportowa. Jest uczennicą klasy 5 w Szkole Podstawowej nr 7. Akrobatykę sportową trenuje od sierpnia 2017 roku w AZS AWF Katowice. Dodatkową pasją zawodniczki jest akrobatyka powietrzna. Osiągnięcia: III miejsce w kategorii trójek kobiet kl. II w akrobatyce sportowej w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego.

12. Maja Kantor, akrobatyka sportowa. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 9, klasy 5. Akrobatykę sportową trenuje od września 2016 roku w Klubie AZS AWF Katowice. Ponadto trenuje w  SK Talent akrobatykę powietrzną. Osiągnięcia: III miejsce w kategorii trójek kobiet kl. II w akrobatyce sportowej w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego.

13. Anna Gogola, narciarstwo wodne. Jest czynną zawodniczką w narciarstwie wodnym od 1981 r. Wielokrotnie reprezentowała nasz kraj oraz miasto Jaworzno w zawodach rangi europejskiej. Obecnie zawodniczka Klubu Sportowego WAKE ZON STAWIKI. Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem w kategorii Open: I miejsce w jeździe figurowej, I miejsce w slalomie, I miejsce w skokach, I miejsce w trójkombinacji.

14. Aleksandra Gogola, narciarstwo wodne. Od 1997 roku czynna zawodniczka narciarstwa wodnego. Obecnie reprezentuje Klub Sportowy WAKE ZON STAWIKI w zawodach krajowych kategorii open. Na swoim koncie ma również starty w zawodach rangi europejskiej z kadrą Polski w kategorii senior do lat 19. Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem w kategorii Open: II miejsce w jeździe figurowej, III miejsce w slalomie.

15. Monika Przewdzięk, narciarstwo wodne. Zawodniczka Klubu Nart Wodnych Jaworzno. Jest osobą zdyscyplinowaną, ambitną i sumienną. Łatwo nawiązuje kontakty koleżeńskie, dobry organizator. Oprócz sportów motorowodnych, w które jest bardzo zaangażowana i które pochłaniają dużo czasu interesuje się przyrodą, podróżami i muzyką. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie Masters Ladies +30.

16. Sara Kompert, narciarstwo wodne. Zawodniczka Klubu Nart Wodnych Jaworzno, jest osobą koleżeńską, pomocną, zdyscyplinowaną, ambitną i sumienną, dążąca do pokonywania własnych granic – cecha prawdziwego sportowca. Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką:  III miejsce slalom Open, Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem Junior: II miejsce w jeździe figurowej, II miejsce w skokach, II miejsce w trójkombinacji, III miejsce w slalomie. III miejsce w Pucharze Polski w jeździe figurowej Open.

17. Roksana Witek, narciarstwo wodne. Roksana ma 9 lat i jest uczennicą szkoły podstawowej, reprezentuje Klub Nart Wodnych Jaworzno. Jest osobą ambitną i sumienną, łatwo nawiązuje kontakty koleżeńskie. Oprócz sportów motorowodnych, które pochłaniają każdą wolną chwilę interesuje się wschodnimi sztukami walki – ju jitsu. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką w jeździe figurowej Junior. II miejsce w Pucharze Polski w slalomie Junior.

18. Michał Kędrak, Narciarstwo wodne. Jednocześnie zawodnik i trener Klubu Nart Wodnych Jaworzno. Ponadto ceniony pedagog Centrum Kształcenia Zawodowego i  Ustawicznego w Jaworznie. Jest osobą zdyscyplinowaną, ambitną i sumienną. Z pasją łączy się szereg innych cech, które  rozwijają sportowca, są to przede wszystkim determinacja, nieskończona motywacja, samozaparcie – takie motto propaguje Pan Michał. Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką: I miejsce skoki Senior, I miejsce jazda figurowa Senior. Osiągnięcia: Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką: I miejsce skoki Senior, I miejsce jazda figurowa Senior.

19. Tomasz Zieliński, narciarstwo wodne. Zawodnikiem Klubu Nart Wodnych jest od 2 lat i aktywnie reprezentuje klub na każdych zawodach sportowych. Zdyscyplinowany, sumienny dąży do osiągania zamierzonych celów. Jazda na nartach wodnych stała się jego pasją. W wolnych chwilach poza sportem interesuje się motoryzacją. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką w skokach Men +35. III miejsce w Mistrzostwach Polski w narciarstwie Wodnym za motorówką w jeździe figurowej Men +35.

20. Filip Zieliński, narciarstwo wodne. Filip ma 11 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 18. Do Klubu Nart Wodnych Jaworzno należy od 4 lat i przez ten czas reprezentuje klub na zawodach sportowych. Oprócz sportu, który jest jego pasją interesuje się muzyką i informatyką. Osiągnięcia: II miejsce w Pucharze Polski Under 14 jazda figurowa.

21. Dariusz Opatrzyk, badminton. W ostatnich latach jest ściśle związany z miastem Jaworzno. Jest prezesem i zawodnikiem Klubu Sportowego „Wolant”. Jako instruktor/trener prowadzi zajęcia grupowe z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi sympatykami badmintona. Od kilku lat bierze systematycznie udział w turniejach ogólnopolskich oraz Mistrzostwach Polski. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski nauczycieli i trenerów w kat. debel męski. I miejsce w Mistrzostwach Polski nauczycieli i trenerów w kat. mikst.

22. Beata Białek, badminton. Aktywna zawodniczka Klubu Sportowego „Wolant”, jest jednocześnie instruktorem badmintona. Ze sportem związana od około 20 lat. Od kilku lat bierze systematycznie udział w turniejach ogólnopolskich oraz Mistrzostwach Polski reprezentując miasto Jaworzno. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski nauczycieli i trenerów w kat. mikst.

23. Katarzyna Michalska, badminton. Nauczyciel wychowania fizycznego i zawodniczka Klubu Sportowego „Wolant”, jednocześnie instruktor w klubie. Ze sportem związana od około 25 lat. Prowadzi zajęcia sportowe z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi sympatykami badmintona. Od kilku lat bierze udział w turniejach ogólnopolskich. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski nauczycieli i trenerów w kat. singiel kobiet.

24. Michał Wieczorek, badminton. Od wielu lat aktywny zawodnik Klubu Sportowego „Wolant” , także instruktor/trener badmintona w klubie. W ostatnich latach jest ściśle związany z miastem Jaworzno, reprezentując klub w turniejach ogólnopolskich i Mistrzostwach Polski. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski amatorów w kat. mikst.

25. Adam Bochenek, badminton. Kolejny zawodnik Klubu Sportowego „Wolant”. Jest uczniem ósmej klasy Szkoły podstawowej nr 6. Z badmintonem związany od około 6 lat. Systematycznie bierze udział w turniejach i zawodach sportowych. Aktualnie zawodnik kadry Śląska. Osiągnięcia: II miejsce Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików.

26. Dominik Jastrząb, bilard. Zawodnik UKS Fair Play, po raz trzeci z kolei dostał powołanie do kadry Polski Juniorów. Jest bardzo dobrze rokującym zawodnikiem, dążącym do podnoszenia własnych umiejętności, lubianym, koleżeńskim i pomocnym. Ponadto to bardzo dobry uczeń. Zainteresowania to muzyka rockowa, narty i psychologia. Osiągnięcia: II miejsce w grach drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w odmianie 9-bil, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w odmianie 8-bil, II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w odmianie bil 14/1.

27. Sambor Stachowiak, bilard. Zawodnik UKS Fair Play. Jest osobą spokojną i zrównoważoną, potrafi trzymać nerwy na wodzy nie tylko przy stole bilardowym. Jednocześnie drzemie w nim duch rywalizacji, pasjonuje się sportem w różnym wydaniu. Lubi jazdę na nartach, tenis stołowy oraz piłkę nożną. Osiągnięcia: III miejsce w grach drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

28. Bartosz Ufnalski, bilard. Kolejny zawodnik UKS Fair Play. Ambitny, utalentowany, pracowity, dobrze rokującym w uprawianej dyscyplinie sportowej. Poza dniami spędzonymi w klubie bilardowym zasiada również przy biurku aby tworzyć modele pojazdów i samolotów wojskowych z okresu II wojny światowej. Dodatkowo dba o swoje zdrowie organizując ze znajomymi rowerowe wycieczki po Jaworznie zwiedzając ciekawe zakątki. Osiągnięcia: III miejsce w grach drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

29. Mikołaj Żelazny, bilard. Poza trenowaniem bilarda uwielbia każdą formę aktywności fizycznej. Jest zawodnikiem ambitnym, utalentowanym i systematycznie zdąża do założonego celu. Ciągle doskonali swoje umiejętności. Pomimo, iż stosunkowo późno zaczął trenować corocznie wraz z kolegami z klubu może pochwalić się założonym sukcesem. Pasjonuje się również grą w koszykówkę, interesuje się fizyką. Osiągnięcia: III miejsce w grach drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

30. Oskar Widacha, bilard. Kolejny zawodnik UKS Fair Play. Interesuje go wiele dyscyplin sportowych. Bilarda trenuje niedługo lecz traktuje to wyzwanie sportowe bardzo poważnie i jest zawodnikiem bardzo dobrze rokującym. Podejmuje wszelkie wyzwania, dobrze współpracuje z kolegami w drużynie. Osiągnięcia: III miejsce w grach drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

31. Klaudia Simsak, sport walki – boks. Zawodniczka Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team, sumienna i zdyscyplinowana. Jest osobą bardzo skromną wywierającą pozytywny wpływ na młodszych i starszych kolegów. Jako młoda sportsmenka jest dobrym przykładem dla nowo wstępujących zawodników do klubu. W swojej karierze sportowej stoczyła już 55 pojedynków. Z tego 43 zwycięskie. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski AZS seniorek.

32. Dominik Harwankowski, sport walki – boks. Niesamowicie uzdolniony zawodnik Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team. Dowodem na to jest jego rekord stoczonych pojedynków. Na 73 stoczonych walk przegrał tylko jedną. W swojej kategorii wagowej jak do tej pory w Polsce nie znalazł pogromcy. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów.

33. Bartłomiej Przybyła, sport walki – boks. Zawodnik Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team. Bardzo zdyscyplinowany i koleżeński, wywierający pozytywny wpływ na młodszych i starszych, mniej utalentowanych sportowo kolegów. W swojej karierze sportowej stoczył już 95 walk z tego 67 zwycięskie, 2 zremisował. W 2018 roku występował w reprezentacji Polski w meczu z Rosją oraz Anglią. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

34. Karolina Wójcik, Sport walki – wushu. Zawodniczka Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu. Od 2016 roku startuje również w turniejach boksu i kicboxingu. Niezwykle pracowita, systematyczna, sumienna i obowiązkowa. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski Wushu w konkurencji walk qingda (młoda zawodniczka).

35. Rafał Wiernek, sport walki – wushu. Zawodnik Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu który od 1997 roku związany jest z polskim Jiujutsu. Uprawiający równolegle boks, kicboxing i wushu. Od 2018 roku pełni w klubie funkcję asystenta trenera. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski Wushu w konkurencji walk qingda i sanda.

36. Wiktoria Szyjka, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodniczka Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo. Swoją przygodę ze sportem walki rozpoczęła na początku 2016 roku. Jest pracowitą zawodniczką zarówno na treningach jak i na zawodach. Nie boi się nowych wyzwań i stale podnosi swoje umiejętności. Lubiana i szanowana przez kolegów. Posiada bardzo duże predyspozycje do uprawiania Ju-Jitsu. Od 2018 roku jest w kadrze Polski w swojej kategorii wiekowej. Osiągnięcia: II miejsce w Pucharze Świata Ju-Jitsu juniorów młodszych ne waza. II miejsce w Pucharze Świata Ju-Jitsu juniorów młodszych ne waza.

37. Aleksandra Masternak, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodniczka Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Bardzo wszechstronna, skuteczna we wszystkich fazach walki. Odporna psychicznie, świetnie radzi sobie ze stresem na zawodach. Na treningach daje z siebie 100 procent.
Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-Jitsu.

38. Hanna Kałuża, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodniczka KSW „Satori”. Podczas walk najczęściej stosuje ciosy, kopnięcia oraz rzuty. Do końca zachowuje zimną krew. Na treningach jest sumienna i pracowita. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu, III miejsce w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu.

39. Adela Niciarz, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodniczka KSW „Satori” Jaworzno, specjalizująca się w rzutach oraz technikach w parterze. Na treningach sumienna i pracowita. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Ju-Jitsu.

40. Marek Tarabura, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno oraz trener. Bardzo wszechstronny, skuteczny we wszystkich fazach walki. Odporny psychicznie, świetnie radzi sobie ze stresem na zawodach. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju-Jitsu.

41. Patryk Urban, Sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” Jaworzno. Bardzo szybki i dynamiczny. Na macie zawsze daje z siebie wszystko. Specjalizuje się w ciosach i kopnięciach. Absolwent klasy sportowej wspinaczkowo-obronnej. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w Ju-Jitsu, I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Ju-Jitsu.

42. Arkadiusz Małek, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” Jaworzno. Bardzo wszechstronny, dobrze radzący sobie we wszystkich fazach pojedynku. Posiada wielkie serce do walki, co pomaga mu podczas starć na macie, Absolwent klasy sportowej wspinaczkowo-obronnej. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-Jitsu.

43. Kacper Sroka, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” Jaworzno, cechujący się dużą szybkością i dynamiką na macie. Specjalizuje się w rzutach oraz trzymaniach. Na treningach sumiennie realizuje plan szkoleniowy. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-Jitsu.

44. Szymon Łąka, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” bardzo zwinny i dynamiczny. Specjalizuje się w kopnięciach oraz rzutach poświęcenia. Na treningach sumienny i zdyscyplinowany. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Ju-Jitsu.

45. Patryk Matusik, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” o dużej sile oraz wytrzymałości. Specjalizuje się w rzutach nożnych oraz trzymaniach. Na macie zawsze realizuje założenia taktyczne. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu.

46. Dawid Machna, sport walki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” Jaworzno. Najlepiej radzący sobie w zwarciu oraz parterze. Bardzo ambitny, nie dopuszcza myśli o porażce. Uczeń klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Ju-Jitsu.

47. Aleksander Olszówka, sport waki – Ju-Jitsu. Zawodnik KSW „Satori” Jaworzno o wielkim sercu do walki. Charakteryzuje się dużą wszechstronnością i skutecznością zarówno w stójce jak i w parterze. Na treningach sumienny i pracowity. Osiągnięcia: II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu. II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu.

48. Łukasz Proksa, sport walki – Judo. Prezes, trener, zawodnik KSW „Satori” specjalizujący się w rzutach oraz technikach w parterze. Na macie opanowany, spokojnie realizujący założenia taktyczne. Na treningach zdyscyplinowany i wymagający. Osiągnięcia: II miejsce w Pucharze Polski Form Kata Seniorów w Judo.

49. Dawid Kajdy, sport walki – Judo. Zawodnik KSW „Satori”, specjalizujący się w uderzeniach. Cechuje go wytrwałość oraz pracowitość na treningach. Podczas walk do końca zachowuje zimną krew. Osiągnięcia: II miejsce w Pucharze Polski Form Kata Seniorów w Judo.

50. Bartosz Machna, sport walki – Judo. Zawodnik KSW „Satori” Jaworzno oraz trener. Specjalizujący się w rzutach obrotowych oraz trzymaniach. Na treningach perfekcjonista, sumiennie realizujący plan szkoleniowy. Podczas walk do końca zachowuje zimną krew. Osiągnięcia: II miejsce w Pucharze Polski Form Kata Seniorów w Judo.

51. Maciej Rzędzicki, piłka siatkowa. Nauczyciel i trener siatkówki, wielokrotny reprezentant pierwszoligowej drużyny MCKiS Energetyk Jaworzno, reprezentant Polski w siatkówce plażowej 2001 roku. Bardzo dobrze wyszkolony zawodnik technicznie, gra na pozycji przyjęcia zagrywki, skuteczny w ataku a także w obronie. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Old Boyów w piłce siatkowej w kategorii 35+.

52. Marek Nowak, piłka siatkowa. Wychowanek Górnika Jaworzno, wielokrotny reprezentant I ligowej drużyny MCKiS Energetyk Jaworzno. Bardzo dobrze wyszkolony zawodnik, obdarzony dużą skocznością, gra na pozycji przyjęcia zagrywki, ale może także zagrać na ataku. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Old Boyów w piłce siatkowej w kategorii 35+.

53. Piotr Czapla, piłka siatkowa. Podstawowy zawodnik drużyny, gra na bardzo ważnej pozycji tj. rozgrywającego. Kieruje całą grą zespołu, decyduje o grze ofensywnej drużyny, dobry duch zespołu. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Oldboyów w kategorii +60 lat.

54. Andrzej Patucha, piłka siatkowa. Podstawowy zawodnik drużyny, występuje na pozycji atakującego ale bez problemu może grać także na pozycji przyjęcia zagrywki. Spokojny i opanowany - cecha bardzo przydatna w rozgrywaniu końcówek setów. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Oldboyów w kategorii +60 lat.

55. Stefan Dwornicki, piłka siatkowa. Rzetelny, sumienny i ambitny. Występuje na pozycji przyjęcia zagrywki, bardzo pewny punkt drużyny, często w trudnych momentach wchodził na boisko przyjmując piłkę odbiciem górnym tzw. palcami. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Oldboyów w kategorii +60 lat.

56. Ryszard Nowotarski, piłka siatkowa. Podstawowy zawodnik drużyny, występuje na pozycji środkowego bloku, pomimo problemów zdrowotnych bardzo skuteczny w ataku oraz w bloku w trudnych momentach można na niego liczyć. Osiągnięcia: I miejsce w Mistrzostwach Polski Oldboyów w kategorii +60 lat.

57. Mariusz Syguła, piłka siatkowa. Jako zawodnik MCKiS Jaworzno uczestniczył w rozgrywkach ogólnopolskich II ligi piłki siatkowej. Po bardzo emocjonujących meczach fazy grupowej play off a także w finale, który odbył się w Rybniku wywalczył z drużyną awans do I ligi. Doświadczony zawodnik, a zarazem kapitan drużyny, która wywalczyła awans. Grał na pozycji rozgrywającego, obecnie trener I ligowej drużyny MCKiS Jaworzno. Osiągnięcia: awans do I ligi piłki siatkowej.

58. Paweł Żeliński, piłka siatkowa. Zawodnik reprezentujący barwy MCKiS Jaworzno, obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, skoczny i dynamiczny, gra na pozycji środkowego bloku. Osiągnięcia:  Awans do I ligi piłki siatkowej.

59. Bartosz Schmidt, piłka siatkowa. Podstawowy zawodnik drużyny MCKiS Jaworzno, bardzo skoczny i dynamiczny, gra na pozycji środkowego bloku, pewny i mocny punk w zespole. Osiągnięcia: Awans do I ligi piłki siatkowej.

60. Karol Borończyk, piłka siatkowa. Wychowanek Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, podstawowy atakujący drużyny, wszechstronnie wyszkolony technicznie, może grać także na przyjęciu zagrywki, bardzo skoczny. Osiągnięcia: Awans do I ligi piłki siatkowej.

61. Marcin Sikorski, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS wywalczyła podczas Mistrzostw Polski OldBojów Drużyn sześcioosobowych w piłce nożnej brązowy medal. Prezes, a zarazem zawodnik PSS SALOS. Gracz formacji defensywnej, spore doświadczenie turniejowe, świetnie ustawia się na boisku, bardzo solidny w destrukcji. Pewny wykonawca rzutów karnych. Podczas mistrzostw wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski OldBojów Drużyn Sześcioosobowych.

62. Łukasz Sabal, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

63. Łukasz Cichoń, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

64. Dariusz Marszałek, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

65. Konrad Czapla, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

66. Łukasz Kowalski, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

67. Piotr Turek, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS

68. Maciej Byrczek, piłka nożna. Zawodnik formacji ofensywnej, strzelec bramki w meczu półfinałowym z Zagłębiem Sosnowiec. Dobry duch drużyny.

69. Łukasz Kozdraś, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

70. Grzegorz Kubik, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

71. Łukasz Warchoł, piłka nożna. Drużyna Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego SALOS.

72. Jacek Sowa, piłka siatkowa. Od kilku lat uczestniczy w Mistrzostwach Polski Oldboyów w piłce siatkowej. W znaczący sposób przyczynił się do wywalczenia w 2018 roku z drużyną REST Rzeszów wicemistrzostwa Polski oldboyów. Gra na pozycji przyjęcia zagrywki. Został wybrany na najlepszego atakującego w swojej kategorii wiekowej. Trener grup młodzieżowych. Osiągnięcia: II miejsce i zdobycie srebrnego medalu w kategorii 45+ w Mistrzostwach Polski Oldboyów w piłce siatkowej.