Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Znamy laureatów "Złotego Pióra"

14 czerwca 2019, 14:30

Znamy laureatów Złotego Pióra

Znamy laureatów "Złotego Pióra"

Za nami XXIII edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o Złote Pióro Prezydenta Miasta Jaworzna. W piątek, 15 czerwca br., w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się uroczysty finał konkursu. Nagrody laureatom wręczył Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Monika Rejdych - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

LAUREACI KONKURSU:

Kategoria proza - Szkoły podstawowe:

  • I miejsce - Maja Drobniak - Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie za utwór "Moje marzenie"
  • II miejsce - Szymon Soból - Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie za utwór "Mroczna strona księżyca"
  • III miejsce - Patrycja Kuzera - Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworznie za utwór "Współwięźniowie"

Kategoria poezja - Szkoły podstawowe:

  • I miejsce - Alicja Morgała - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Przepiękna okładka"
  • II miejsce - Zuzanna Żmudzka - Szkoła Podstawowa nr 20 w Jaworznie za utwór "Cztery pory roku"
  • III miejsce - Justyna Kumiega - Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie za utwór "Muzyka – klucz do magicznego świata"
  • Wyróżnienie - Paweł Jachymczyk - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Brzechwy w Jaworznie za utwór "Kawałek Ojczyzny"

Kategoria proza - Szkoły Podstawowe (klasy VII-VIII) i gimnazja:

  • I miejsce - Jakub Nęcka - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rudawie za utwór "Alter ego"
  • II miejsce - Martyna Bednarz - Szkoła Podstawowa nr 2 Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie za utwór "Koncert"
  • III miejsce - Maria Frysztacka - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Płótno"
  • Wyróżnienie - Zofia Domagała - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Przeźroczysta"

Kategoria poezja - Szkoły Podstawowe (klasy VII-VIII) i gimnazja:

  • I miejsce - Kinga Kaszuba - Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaworznie za utwór "Florystyka serca"
  • II miejsce - Iga Szady - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Chuda"
  • III miejsce - Justyna Taranek - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Jaworznie za utwór "Przyjaźń"
  • Wyróżnienie - Marta Głąb - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Nie lubię"
  • Wyróżnienie - Anna Pieczara - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie za utwór "Przedstawienie"

Kategoria proza - Szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce - Piotr Wyrobiec - Zespół Katolickich Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. bł. ks. Emila Szramka w Katowicach za utwór "90 minut"
  • II miejsce - Michał Szyndera - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za utwór "Muzyka Maxa Lindgena"
  • Wyróżnienie - Karolina Adwent - III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie za utwór "Z Juliusem Timeswitcherem przez wieki"

Kategoria poezja - Szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce - Matylda Szpindor - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za utwór "Poste Restante"
  • II miejsce - Tomasz Nędza - III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie za utwór "Jak cztery pory roku…"
  • III miejsce - Michał Masternak - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie za utwór "Miłośnie"
  • Wyróżnienie - Natalia Mroszczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za utwór "Styks"
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek