Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Podsumowanie "Akademii Bezpieczeństwa"

30 maja 2019, 12:27

Podsumowanie Akademii Bezpieczeństwa

Podsumowanie "Akademii Bezpieczeństwa"

30 maja 2019 r. zakończył się cykl warsztatów prowadzonych w ramach Akademii Bezpieczeństwa na temat bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej oraz wtargnięcia napastnika do szkoły. W zajęciach udział wzięło ok. 660 uczniów klas pierwszych z wszystkich 7 szkół średnich z terenu naszego miasta.

Warsztaty na temat bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej prowadzone były przez Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta. Miały na celu przekazanie młodzieży rzetelnej i dokładnej wiedzy na temat zagrożeń związanych z zawieraniem umów i korzystaniem z urządzeń firm telekomunikacyjnych sieci komórkowych, które niejednokrotnie tak konstruują umowy, aby były niekorzystne dla klienta.

Druga część warsztatów dotyczyła właściwego zachowania i postępowania w przypadku ataku terrorystycznego - nie tylko na terenie szkoły, ale także uświadomienie zagrożeń związanych z agresją czy napadem. Uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się jak wygląda atak terrorysty biorąc udział w ćwiczeniach praktycznych. Zajęcia prowadziła firma wyspecjalizowana w tych właśnie zagadnieniach, której wykładowcy są jednocześnie instruktorami policyjnych sił antyterrorystycznych.

Obrazek