Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Gwiazdy Święta Miasta

21 maja 2019, 10:58

Gwiazdy Święta Miasta fot. MCKiS Jaworzno

Gwiazdy Święta Miasta fot. MCKiS Jaworzno

Wyjątkowe muzyczne emocje czekają nas podczas tegorocznych Dni Jaworzna. Do naszego miasta przyjadą artyści zdobywający szczyty list przebojów i bijący rekordy popularności w serwisie YouTube.

Dwudniowa impreza odbędzie się w weekend, 15 i 16 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Moniuszki 95 (Azotania). Organizatorzy zadbali o to, żeby zaproszeni wykonawcy mogli zaspokoić najbardziej różnorodne gusta muzyczne.

- Od lat dokładamy starań, żeby święto naszego miasta było wyjątkowym i interesującym wydarzeniem dla mieszkańców. W tym roku zdecydowaliśmy się postawić na gwiazdy estrady, które zdobywają nie tylko szczyty list przebojów, ale również szczyty popularności w serwisach społecznościowych. Warto zaznaczyć, że zaproszeni przez nas na tegoroczne Dni Jaworzna wykonawcy, to czołowi artyści reprezentujący popularne obecnie nurty muzyczne, od nowoczesnego electropopu, przez charyzmatyczny rock’n’roll po muzykę klubową - mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. - Liczymy na to, że takie zestawienie będzie mogło zaspokoić szerokie gusta muzyczne mieszkańców. Serdecznie zapraszam wszystkich jaworznian na tegoroczne Dni Miasta i wierzę, że będziemy się wspólnie świetnie bawić.

Pierwszego dnia koncerty rozpoczną się o godz. 18.00. Na scenie pojawi się fenomenalny duet, wykonujący ambitny electropop, The Dumplings. Zespół mogliśmy już w Jaworznie zobaczyć podczas ostatniego Festiwalu Energii, a w ciągu ostatnich lat ich kariera nabrała zawrotnego tempa. O godz. 20.00 wystąpi Grzegorz Hyży. Wokalista zdobył popularność jako uczestnik programu X Factor. Od tego czasu wydał dwa albumy, zdobywając rzesze fanów. Obecnie jest jurorem programu The Voice of Poland. Występ ostatniego artysty tego wieczoru to z pewnością gratka dla miłośników klubowego grania. Gromee, czyli Andrzej Gromala to krakowski DJ, jeden z najbardziej popularnych obecnie polskich producentów muzycznych. Oprócz udziału w konkursie Eurowizji, zaliczył występy przed takimi tuzami, jak Mariah Carey, Enrique Iglesias czy Alan Walker.

Niedzielne emocje muzyczne rozpoczną się o godz. 17.30 z wysokiego C, gdyż na scenę wejdzie Kamil Bednarek. Ten artysta, to zwłaszcza dla młodszego pokolenia, czołowa postać muzyki reggae w Polsce. Laureat najważniejszych nagród muzycznych (w tym MTV Music Award za najlepszy album w Europy Środowej!) i zdobywca diamentowej płyty. Mimo młodego wieku to kompletny i bardzo dojrzały artysta z niezliczoną ilością koncertów na swoim koncie. O godz. 19.30 na scenie zobaczymy blunt razor. To jaworzniccy muzycy, których twórczość została doceniona podczas wielu ogólnopolskich konkursów. Mają za sobą występy u boku gwiazd polskiej estrady, a niedawno zrobiło się o nich jeszcze głośniej kiedy sam Dawid Podsiadło określił ich jako zespół wybitny. - Jest klimat, wyczucie smaku, słychać świetne inspiracje, wokal śpiewa obłędnie i tworzy linie, które sam chętnie bym śpiewał. I do tego w końcu radujący poziom brzmienia języka angielskiego - chwalił jaworznickich muzyków na swoim fanpage’u Podsiadło. Ostatnim artystą niedzielnego wieczoru będzie Ørganek. To zespół charyzmatycznego wokalisty i gitarzysty, Tomasza Organka, którego utwór "Niemiłość" zajmuje obecnie  pierwsze miejsce na liście radiowej Trójki. To z pewnością jedna z najważniejszych rockowych postaci młodego pokolenia, laureat Fryderyka z 2017 roku. Możemy być pewni, że tegoroczne Dni Jaworzna zakończą się wyjątkowo energetycznie.


 

Obrazek