Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zbiórka dla Domu Dziecka – idą na rekord!

17 maja 2019, 13:46

Zbiórka dla Domu Dziecka – idą na rekord!

Zbiórka dla Domu Dziecka – idą na rekord!

Rekordową kwotę ponad 13 tys. zł udało się zebrać w pierwszym etapie akcji charytatywnej na rzecz Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, czyli Domu Dziecka w Jaworznie, organizowanej po raz czwarty przez Stowarzyszenie Jaworzno To My we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Dziś w sali obrad Urzędu Miejskiego przed sesją MRM zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami jaworznickich szkół, w których prowadzona była zbiórka. Podziękowania wolontariuszom i ich opiekunom wręczyli m.in. Kamil Łach - pomysłodawca akcji oraz Irena Wojtanowicz - Stadler Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.  Zbiórka w szkołach to pierwszy etap akcji., zakończył się 29 marca. Jego efekt okazał się rekordowy. W tym roku uczniowie i ich rodzice ofiarowali niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym!

Jestem pod wrażeniem tego, co udało się w tym roku osiągnąć. Kwota, którą zebraliśmy w szkołach jest nieporównywalna z tymi z poprzednich lat. To dla mnie prawdziwa magia. Dziękuję Młodzieżowej Radzie Miasta i stowarzyszeniu ale przed wszystkim wolontariuszom, uczniom i ich rodzicom, bo to przecież dzięki nim udało się nam w tym roku aż tyle osiągnąć – mówi Kamil Łach, prezes Stowarzyszenia Jaworzno To My, pomysłodawca akcji.

Kolejne etapy zbiórki przed nami. Nadal można wspomóc inicjatywę na portalu zrzutka.pl, organizatorzy walczą również o kolejne środki od sponsorów. Finał akcji zaplanowano natomiast na 8 czerwca w CH Galena. Wtedy odbędzie się koncert galowy oraz całodzienny piknik z wieloma atrakcjami, połączony ze zbiórką charytatywną wśród mieszkańców. Już jutro o godz. 11.00 w Galenie rozpocznie się konkurs Future Star, w którym zaprezentują się młodzi soliści oraz zespoły muzyczne. To kolejna z inicjatyw Stowarzyszenia Jaworzno To My. Jedną z nagród dla laureatów tego przeglądu jest możliwość wystąpienia podczas wspomnianego koncertu galowego 8 czerwca.

Mam nadzieję, że będziemy razem przekraczać kolejne bariery, a 8 czerwca w Galenie będziemy się razem cieszyć i świętować. Finałowy koncert, to przecież nie tylko możliwość przeprowadzenia kolejnej zbiórki ale również podziękowanie dla wszystkich, którzy wsparli naszą akcję – zaznacza Kamil Łach.

Tak jak w poprzednich latach, wszystkie środki pozyskane podczas tej ważnej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjne wyjazdy podopiecznych jaworznickiego Domu Dziecka. W ubiegłym roku kwota, którą udało się zebrać wyniosła niemal 25 tys. zł, jednak biorą pod uwagę rekordowy wynik pierwszego etapu tegorocznej akcji, możemy się spodziewać, że tym razem suma będzie o wiele wyższa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek