Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Uroczystości w Betlejem

16 maja 2019, 13:14

Na zdjęciu pomnik pana Włodka Mostowika oraz autor rzeźby Konrad Koch - fot. arch. Wspólnota Betlejem

Na zdjęciu pomnik pana Włodka Mostowika oraz autor rzeźby Konrad Koch - fot. arch. Wspólnota Betlejem

Świetne koncerty, ciekawi goście i ważna konferencja będą towarzyszyć uroczystościom odsłonięcia pomnika bezdomnego Włodka oraz 25-lecia święceń kapłańskich ks. Mirosława Toszy, duszpasterza i założyciela Wspólnoty Betlejem.

Wydarzenia rozpocznie konferencja "Nie problem, lecz dar - ubodzy w Kościele i świecie", która odbędzie się w piątek, 24 maja. Wśród prelegentów znajdą się m.in. ks. abp Grzegorz Ryś czy Jan Mela, znany podróżnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. W sobotę o godz. 15.30 przed domem wspólnoty ks. bp Grzegorz Kaszak wraz z przedstawicielami Betlejem odsłonią pomnik pana Włodka Mostowika. To były mieszkaniec domu przy ul. Długiej 16, który stał się symbolem tego, że człowiek może podnieść się nawet po największym upadku.

- Jego życie zaczęło się zmieniać. Dostał szansę i ją wykorzystał. Kiedy trafił do nas, to bardzo chciał być pomocny. Zajął się zamiataniem ulicy i robił to z dużym zaangażowaniem i starannością - wspomina ks. Mirosław Tosza.

To właśnie wspomnienie pana Włodka zamiatającego ulicę Długą będzie zobrazowane pomnikiem, który stanie w ogrodzie wspólnoty.

- Dla nas losy Włodka to dowód na to, że na każdym etapie możemy zmienić swoje życie i uczynić je wartościowym - dodaje kapłan.

Po tej uroczystości odbędzie się msza święta w intencji ks. Toszy i jego bliskich, a następnie dla gości wystąpi Antonina Krzysztoń. W niedzielę, 26 maja o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków odbędzie się występ zespołu Raz Dwa Trzy. Fenomenalni artyści zaprezentują się w koncercie "Ważne piosenki".

- Zapraszamy wszystkich do udziału w naszych uroczystościach. Będzie się sporo działo - podkreśla ks, Mirosław Tosza.