Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Ekstremalna Droga Krzyżowa już 12 kwietnia

4 kwietnia 2019, 10:13

fot. www.edk.org.pl

fot. www.edk.org.pl

Inauguracja szlaków Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Jaworznie nastąpi w piątek, 12 kwietnia 2019 r. Wzorem ubiegłego roku, w intencji osób, które zdecydują się kiedykolwiek podjąć wyzwanie przebycia szlaku/ów EDK zostanie odprawiona w tym dniu Msza Święta w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i Katarzyny o godz.18.30, której będzie przewodził x. Biskup Grzegorz Kaszak. Mieszkańcy będą mogli wyruszyć w trasę o długości 25, 41 oraz 57 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie, które od 2009 r. na stałe wpisało się w krajobraz przeżywania Wielkiego Postu nie tylko w Polsce, ale i innych krajach. Polega ono na indywidualnym przejściu przez uczestników min. czterdziestokilometrowej trasy, na której rozmieszczonych jest 14 stacji drogi krzyżowej. Oprócz wartości o charakterze religijno-duchowym, oraz elementu wyzwania jakim z pewnością jest pokonanie tak długiego odcinka, w dodatku najczęściej w nocy, wydarzenie to ma także wymiar rekreacyjny, który pozwala na aktywne spędzenie czasu.

Każdy uczestnik, bierze w EDK udział na własną odpowiedzialność, w dowolnym dla siebie czasie, będąc świadomym swojego stanu zdrowia i ewentualnych zagrożeń - podobnie jak osoby pokonujące indywidualnie szlaki górskie.

Mieszkańcy będą mogli wyruszyć w trasę o długości 25, 41 oraz 57 km:

  • Trasa Biała - św. Józefa - 25 km, przebieg trasy: Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny - Park Gródek - Geosfera - Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie.
  • Trasa Złota - św. Brata Alberta - 41 km, przebieg trasy: Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie - Kościół Świętego Krzyża, Jaworzno-Jeleń - Cmentarz w Byczynie - Kościół św. Brata Alberta Chmielowskiego, Jaworzno-Pieczyska - Kościół św. Elżbiety Węgierskiej, Jaworzno-Szczakowa - Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie.
  • Trasa Czerwona - bł. ks. Jerzego Popiełuszki - 57 km, przebieg trasy: Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie - Kościół Świętego Krzyża w Jeleniu - Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Byczynie - Kościół św. Brata Alberta w Pieczyskach - Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Długoszynie - Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym - Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie.

Linki do map z trasami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Jaworznie:

Więcej informacji na https://www.facebook.com/jaworzno.edk/ oraz www.edk.org.pl

Obrazek