Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Całe Jaworzno czyta dzieciom

5 marca 2019, 11:51

Całe Jaworzno czyta dzieciom

Całe Jaworzno czyta dzieciom

We wtorek, 5 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyła się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Podczas spotkania najmłodszym jaworznianom, bajkę "Piętka Króla Kazimierza" czytał Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej Łukasz Kolarczyk.

Dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaworznie słuchały z uwagą opowieści o dobrym królu, który pragnął poznać życie i potrzeby swoich mieszkańców, dlatego też przebrał się za jednego z nich. Legenda mówi, że król założywszy strój żebraka postanowił przemierzyć kraj, aby przekonać się, jakich ma poddanych: czy są wrażliwi na ludzką krzywdę i czy w razie potrzeby udzielą pomocy. Bajka napisana przez Zdzisława Nowaka dała dzieciom pożyteczną lekcję i wiele radości.

Ponadto podczas spotkania najmłodsi mogli wcielić się w role m.in. króla, księżniczek, rycerzy i giermków. Rozwiązując królewskie zagadki i walcząc ze złym smokiem utrwalały wiedzę zawartą w lekturze. Na koniec spotkania na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek