Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

V Dzień Otwarty MPWiK

11 marca 2013, 12:08

Tradycyjnie już - wraz z nadejściem wiosny - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji organizuje dzień otwarty. Podczas tegorocznej imprezy uczestnicy po raz kolejny będą mogli poznać wodociągi od "kuchni", czyli dowiedzieć się jak i gdzie produkowana jest woda płynąca w naszych kranach. 

Dla zwiedzających udostępnione zostaną: najstarsze ujęcie wody pitnej "Dobra", świeżo zmodernizowane ujęcie "Jarosław Dąbrowski", tłocznia na ulicy Batorego, oczyszczalnia ścieków oraz laboratorium spółki. Uczestnicy będą mieli także okazję podziwiać urządzenia na co dzień wykorzystywane przez spółkę m.in. do monitoringu i naprawy sieci.

- Impreza organizowana jest w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, który ONZ ustanowiło na dzień 22 marca. Każdego roku impreza cieszy się sporym zainteresowaniem jaworznian - wyjaśnia rzecznik MPWiK Sławomir Grucel. - Jak się okazuje jest to świetny sposób na wspólne i rodzinne spędzenie czasu oraz na uzyskanie informacji o pracy wodociągów w naszym mieście.

W tym roku, V Dzień Otwarty MPWiK odbędzie się w sobotę - 23 marca. Wycieczka po obiektach rozpocznie się juz z samego rana, bo o godzinie 9:00 i potrwa do ok. godz. 14.00. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na parkingu pod halą MCKiS, skąd wszystkich chętnych w podróż zabierze autokar MPWiK. Udział w wycieczce jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona - o udziale w zabawie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 15 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64, w.122 oraz w siedzibie MPWiK, na ul. Św. Wojciecha 34.