Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Bezpłatne badania mammograficzne w jaworznickim szptalu

12 lutego 2019, 12:02

Bezpłatne badania mammograficzne w jaworznickim szptalu

Bezpłatne badania mammograficzne w jaworznickim szptalu

Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Jaworznie zachęca Panie do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w nowoczesnej Pracowni Mammograficznej jaworznickiego Szpitala Wielospecjalistycznego.

Akcja skierowana jest do kobiet w wieku 50-69 lat (decyduje rok urodzenia), które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii. Programem nie są natomiast objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Kobiety młodsze lub starsze niż przewidziane w programie, mają możliwość wykonania bezpłatnej mammografii, ale muszą posiadać skierowanie od lekarza ginekologa.

Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany personel jaworznickiego szpitala, mammografem najnowszej generacji z cyfrowym detektorem obrazu, zakupionym w ubiegłym roku za ok. 1,2 mln złotych. Dają pełną gwarancję wysokiej jakości oceny wyników, co zostało potwierdzone w audycie przeprowadzonym w 2015 roku przez Centralny Ośrodek Koordynujący "Program wczesnego wykrywania raka piersi". Ponadto w przypadku nieprawidłowego wyniku istnieje możliwość wykonania pogłębionej diagnostyki bez dodatkowego skierowania. Szpital gwarantuje również możliwość kontynuacji leczenia operacyjnego i opieki pooperacyjnej w ramach świadczeń zdrowotnych udzielanych z zakresu chirurgii ogólnej oraz onkologii.

W celu ustalenia dogodnego terminu badania należy umówić się telefonicznie. Szczegółowych informacji dotyczących tego programu udziela personel Działu Diagnostyki Obrazowej Szpitala w godz. 7.00-14:35 pod numerem telefonu (32) 317-45-11 wew. 236 lub 287.

Pamiętajmy, że rak piersi wcześnie wykryty może być uleczalny!

Więcej informacji na www.szpital.jaw.pl