Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Wodociągowe plany na 2019 rok

16 stycznia 2019, 08:54

Wodociągowe plany na 2019 rok - fot. Wodociągi Jaworzno

Wodociągowe plany na 2019 rok - fot. Wodociągi Jaworzno

Wodociągowe plany i założenia inwestycyjne na 2019 rok już się ukształtowały i nabrały następującej formy. Oprócz trwającej i prowadzonej modernizacji oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb, ważnym i kluczowym przedsięwzięciem będzie dokończenie inwestycji sanitarnej w Byczynie oraz rozpoczęcie budowy kanalizacji w dzielnicy Dąbrowa Narodowa.

- W pierwszym kwartale 2019 ponownie ogłoszony zostanie przetarg na to nie małe zadanie. Zarówno Spółce, jak i mieszkańcom zależy, aby  inwestycja w Dąbrowie została wykonana w terminie.  Zakres zaprojektowanej kanalizacji obejmuje bowiem około 20 km sieci sanitarnej dla ponad 550 posesji oraz dodatkowo modernizację 19 kilometrów sieci wodociągowej. Realizacja inwestycji jest elementem projektu "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna - faza VI" - tłumaczy rzecznik jaworznickich Wodociągów Sławomir Grucel.

W przedsiębiorstwie trwają również prace nad dokończeniem robót wodociągowych w osiedlu Podwale, w ulicy Ciężkowickiej, robót wod-kan w ulicy Wiosny Ludów i w rejonie Jeleń Rynek, a także nad kolejnym etapem wymiany sieci wodociągowej w os. Gigant. W nowych planach i zadaniach na rok 2019 znalazła się również budowa kanalizacji w ulicy Kruczej i Tylnej, Upadowej i Górników z Danuty.

- Przygotowywane są również przedsięwzięcia projektowe mające na celu opracowanie projektów budowlano - technicznych pozwalających wybudować sieć sanitarną w osiedlu Cezarówka, Jeziorki, i Wilkoszyn. Przygotowanie projektu nie należy mylić z wykonaniem. To może nastąpić dopiero po 2021 roku - dodaje Sławomir Grucel.

W nowym roku, jednak nie wcześniej niż na wiosnę, ruszy proces i akcja podłączania mieszkańców osiedla Byczyna do kanalizacji sanitarnej. Sukcesywnie rozbudowywany będzie również system monitoringu sieci wodociągowej, dla lepszej kontroli i analizy przepływów wody produkowanej i wtłaczanej do sieci. Niezmiennie oprócz powyższych, cały czas spółka wodociągowa będzie produkować wodę dla mieszkańców oraz stać na straży jej jakości.