Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Nazwa ronda WOŚP wylicytowana

15 stycznia 2019, 08:40

Nazwa ronda WOŚP wylicytowana

Nazwa ronda WOŚP wylicytowana

W niedzielę, 13 stycznia podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 21 611,00 złotych wylicytowano symboliczną nazwę ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znajdującego się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej. Tak jak w ubiegłych latach licytację wygrał jaworznianin Jakub Bochenek ze swoją firmą Tuban Bańki. Zebrane w trakcie tegorocznego finału pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Już po raz dziesiąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było na rok nabyć rondo w centrum Jaworzna. Zwycięzca licytacji otrzyma na ten czas symboliczny akt własności z nazwą. Od pięciu lat zwycięzcom aukcji jest pochodzący z Jaworzna Jakub Bochenek, który ze swoją firmą Tuban Bańki podbił już cały świat. Na przestrzeni czterech ostatnich lat rondo, jak wskazuje nazwa firmy zwycięzcy, nosiła nazwę "Bańki Mydlanej" czy "Rondo Baniek Mydlanych".

Od czerwca 2012 roku rondo o średnicy 40 m znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej oficjalnie nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co stanowi podziękowanie i jest wyrazem uznania za jej działalność charytatywną. Oprócz Jakuba Bochenka "właścicielami" ronda WOŚP byli także: firma ART-COM, Południowy Koncern Energetyczny S.A., firma Meblomag oraz SKOK Jaworzno.