Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Mieszkańcy dumni z Jaworzna

14 grudnia 2018, 11:02

Mieszkańcy dumni z Jaworzna

Mieszkańcy dumni z Jaworzna

Jaworznianie lubią swoje miasto i są z niego dumni - tak wynika z przeprowadzonych w tym roku badań opinii naszych mieszkańców. Aż 95 proc. z nich jest zadowolonych ze swojego miasta, a 97 proc. deklaruje do niego sympatię. To potwierdzenie diagnozy stwierdzonej w badaniu z 2016 roku. Mieszkańcy najbardziej zadowoleni są z kierunku w jakim rozwija się miasto, a najpopularniejszymi miejscami i inwestycjami są m.in. Geosfera, Velostrada i parki oraz tereny zielone.

Mieszkańcy bardzo dobrze oceniają swoje miasto i twierdzą, że jest dobrym miejscem do życia. Aż 9 na 10 mieszkańców wysoko ocenia obecny kierunek jego rozwoju, a ponad 90 proc. badanych się z nim identyfikuje. Co cieszy, coraz więcej jaworznian chwali Jaworzno i jego walory, a także poleca atrakcje znajdujące się w nim osobom spoza miasta.
Do najbardziej rozpoznawanych i popularnych inwestycji, którymi jaworznianie chętnie chwalą się przed przyjezdnymi i które wyróżniają nasze miasto na tle innych miast są m.in. GEOsfera, infrastruktura rowerowa, komunikacja miejska oraz rozbudowa dróg i obwodnicy. To jednocześnie najlepiej oceniane inwestycje.

Mieszkańcy oceniają wysoko organizowane w mieście imprezy i wydarzenia. Niesłabnącą popularnością cieszą się międzynarodowe wyścigi kolarskie jak np. Tour de Pologne, Międzynarodowy Bieg Uliczny „Jaworznicka 15-stka” czy też Jarmarki Bożonarodzeniowy i Wielkanocny.

Bardzo wysoką ocenę otrzymały również przedsięwzięcia realizowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, które w bieżącym roku wprowadziło rewolucyjną taryfę w postaci rocznego biletu za 180 zł obejmującego przejazdy wszystkimi liniami jaworznickiego przewoźnika.

Za najważniejsze – zrealizowane, przyszłe lub rozpoczęte inwestycje - mieszkańcy Jaworzna uznali m.in. budowę Velostrady oraz budowę wodnego placu zabaw na Plantach. Ważne dla mieszkańców są również m.in. dokończenie budowy obwodnic, drogi rowerowe oraz inwestycje realizowane w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny zdecydowana większość jaworznian czuje się również bezpiecznie w swoim mieście.

Badania prowadzone są cyklicznie od 2004 r., a ich wyniki służą lepszemu rozpoznaniu potrzeb mieszkańców. Tegoroczne zostały przeprowadzone przez konsorcjum firm Biostat Piszczek Sp. j. Oraz Biostat Sp. z o.o.

Z pełnym raportem można zapoznać się na miejskiej stronie internetowej www.um.jaworzno.pl.

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek