Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Świąteczne dekoracje

7 grudnia 2018, 16:46

Rynek w Byczynie

Rynek w Byczynie

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie odpowiedzialny jest za świąteczne udekorowanie m.in. Rynku, a także - w miarę możliwości - zarządzanych przez siebie przestrzeni publicznych czy pasa drogowego. W tym roku - podobnie jak rok temu - Na Rynku ustawiona została żywa choinka z ręcznie wykonanymi przez Wspólnotę Betlejem ozdobami - domkami. Każda z ozdób ma swoje znaczenie, a całość odnosi się do filozofii ks. Józefa Tischnera i jego myśli na temat wolności, a także domu, jako jednego z elementów, dzięki któremu istnieje ład w życiu człowieka.

Na Rynku zamontowane zostały również świetlne ozdoby - zarówno na latarniach, jak i w fontannach, czy na rosnącym nieopodal biblioteki jaworze.

Oprócz tego w nowo powstały w Śródmieściu Park Kieszonka przy ul. Grunwaldzkiej udekorowany został ozdobami, które w ubiegłym roku zdobiły choinkę na Rynku - wykonanymi również przez Wspólnotę Betlejem ptakami.

Świąteczne akcenty pojawiły się również wzdłuż pasa drogowego w centrum (iluminacje świetlne na latarniach), jak również w jaworznickich dzielnicach. Na Rynku w Byczynie ustawiona została świecąca, kolorowa bombka, natomiast mieszkańcy Jelenia mogą cieszyć się specjalnie udekorowaną choinką zdobiącą dzielnicowy Rynek. Świąteczne światełka przypominają również o świętach w Szczakowej, gdzie przystrojone zostały drzewka zarówno przy kościele, jak i w rejonie ul. Kolejarzy w okolicach starego dworca PKP.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek