Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Prezydent i radni złożyli ślubowanie

22 listopada 2018, 10:11

Prezydent i radni złożyli ślubowanie

Prezydent i radni złożyli ślubowanie

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Paweł Silbert złożył uroczyste ślubowanie na nowo wybranego Prezydenta Miasta. Ślubowanie złożyli także nowi radni Rady Miejskiej. Wybrali również przewodniczącego rady, którym został Tadeusz Kaczmarek, dotychczasowy zastępca prezydenta.

Prezydent Paweł Silbert podziękował mieszkańcom za zaufanie i głosy w wyborach oraz pogratulował osobom, które zasiadły w nowej Radzie Miejskiej. Oświadczył także, że jego zastępcą pozostanie Monika Bryl, co oznacza, że w jej miejsce do rady wszedł Maciej Stanek, który uzyskał kolejny, najlepszy wynik.

Przypomnijmy, w głosowaniu na radnych jaworznianie zdecydowali, że w Radzie Miejskiej zasiądzie 7 przedstawicieli Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, tyle samo osób startujących z listy Prawa i Sprawiedliwości, natomiast Koalicja Obywatelska zdobyła 9 mandatów.

Na Pawła Silberta oddało swój głos 23.511 jaworznian, co stanowiło 64,6 proc. wszystkich głosujących. Warto dodać, iż w wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października 2018 r. odnotowano rekordową w Jaworznie frekwencję wyborczą - do urn poszła ponad połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców (50,7 proc.).

Z Komitetu Wyborczego Jaworzno Moje Miasto mandaty radnych uzyskali: Paweł Silbert, Tadeusz Kaczmarek, Jolanta Smoliło-Żabińska, Mirosław Pieczara, Mariusz Kowalski, Sebastian Pycia oraz Marzena Czarny. W ugrupowaniu zwolniło się jedno miejsce - w związku z wyborem Pawła Silberta na Prezydenta Miasta, jego miejsce zajęła Ewa Zuber.

Mandaty radnych z ramienia PiS zdobyli: Monika Bryl, Anna Lichota, Dawid Domagalski, Wiesław Więckowski, Ryszard Maciejowski, Teresa Kondoszek oraz Janusz Papuga. Ponieważ Monika Bryl została Zastępcą Prezydenta Miasta, w ławie PiS zasiadł również Maciej Stanek.

Z Komitetu Wyborczego PO.N-KO zasiądą: Barbara Sikora, Renata Chmielewska, Maciej Bochenek, Janusz Ciołczyk, Dorota Guja, Ewa Głąbik, Tomasz Sędor, Grzegorz Piętak oraz Bogusław Śmigielski.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek