Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Pola Nadziei w Byczynie

23 października 2018, 13:40

Pola Nadziei w Byczynie

Pola Nadziei w Byczynie

We wtorek, 23 października w Byczynie odbyło się kolejne wydarzenie w ramach kampanii "Pola Nadziei". Dyrektor hospicjum Maria Bryła i zastępca prezydenta Monika Bryl wraz z wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej - Anną Lichotą oraz społecznikami i uczniami Szkolnego Klubu Wolontariatu "Anioły" przy Szkole Podstawowej nr 20 w Byczynie zainicjowali akcję sadząc żonkile na skwerze przy ul. Krakowskiej.

Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei - przypominający o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia oraz żegnania się z rodziną i przyjaciółmi. Pierwsze żółte kwiaty zostały posadzone w parkach i na rabatach krakowskiego hospicjum jesienią 1997 r. Od tamtego czasu w polską akcję sadzenia żonkili włącza się coraz więcej hospicjów.

Hospicjum "Homo Homini" im. św. Brata Alberta zainicjowało jaworznicką Kampanię Pól Nadziei trzynaście lat temu, w Roku Jana Pawła II. Wówczas po raz pierwszy posadzono cebulki na rabatach przed Miejskim Centrum Kultury i Sportu, a wiosną 2006 roku można było oglądać pierwsze jaworznickie żonkile. Dzisiaj prezydent Monika Bryl wraz z uczniami posadziła kolejne kwiaty.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek