Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Wyprawki dla przedszkolaków

18 października 2018, 13:12

Wyprawki dla przedszkolaków

Wyprawki dla przedszkolaków

Trwa dostarczanie wyprawek z "kreatywnymi narzędziami" do plastycznych zajęć dla jaworznickich przedszkoli publicznych i niepublicznych. To działania gminy w ramach programu "Jaworzno Wspiera Rodziny". W ubiegłym tygodniu wyprawkę dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 dostarczyła Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Podczas wizyty najmłodsza grupa odebrała od Pani Prezydent artykuły plastyczne, które pozwolą urozmaicenie zajęć plastycznych wszystkim przedszkolakom. Dzieci w podziękowaniu zaprezentowały taniec i piosenkę, której nauczyły się w pierwszym miesiącu nauki w przedszkolu.

- Pobyt w przedszkolu to niezwykła edukacyjna przygoda dla każdego młodego człowieka. To wtedy zdobywamy umiejętności, które będą procentować w dorosłym życiu oraz zaczynamy poznawać złożoność realiów społecznych. Oczywiście jest też bardzo dużo czasu na wyśmienitą zabawę zarówno w gronie rówieśników, jak i w towarzystwie wychowawców, którzy są współodpowiedzialni za rozwój dziecka - mówi prezydent Paweł Silbert. - Chcąc wspomóc pedagogów w tej istotnej roli, w ramach miejskiego programu "Jaworzno Wspiera Rodziny", przekazujemy zestaw "kreatywnych narzędzi", które ułatwią realizację zajęć artystycznych. Pragniemy, by dzieci miały możliwość poznawania świata poprzez swobodną twórczość plastyczną i radość z odkrywania swoich talentów. Zależy nam, by kolejne pokolenie jaworznian było pełne pomysłowości, oryginalności i entuzjazmu w dorosłym życiu.

Aktualnie wyprawki dostarczane są do wszystkich przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek