Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Hereford wkrótce zostanie partnerem Jaworzna

1 października 2018, 17:35

Hereford partnerem Jaworzna

Hereford partnerem Jaworzna

Do grona miast partnerskich Jaworzna może dołączyć angielski samorząd Hereford. List intencyjny o podjęciu współpracy podpisali prezydent Jaworzna - Paweł Silbert oraz Burmistrz Hereford - Sue Boulter i Tracy Morris - Zastępca Urzędnika Miejskiego.

Hereford to angielskie miasto, leżące w pobliżu granicy z Walią. Zamieszkuje je około 53 tysięcy mieszkańców, w tym ponad trzy tysiące Polaków. Właśnie dobre relacje z polską społecznością, jak i chęć zawiązania współpracy z polskim miastem skłoniły ówczesnego burmistrza Jima Kenyona do nawiązania w 2017 roku bliższych kontaktów z Jaworznem i spotkania z prezydentem Pawłem Silbertem.

Wstęp do współpracy partnerskiej - zgodnie z podpisanym listem intencyjnym - będzie opierać się na rozszerzeniu istniejących kontaktów między miastami polegającej na wymianie doświadczeń oraz informacji w obszarach dotyczących wzajemnych kompetencji, tworzeniu podstaw współpracy pomiędzy organizacjami działającymi w Jaworznie oraz w Hereford, uczestnictwie w ważnych dla społeczności obu miast wydarzeniach, wzajemnej wymianie grup dzieci i młodzieży oraz rozwijaniu sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem wspierania kontaktów między przedsiębiorcami.

Do Jaworzna zawitali Sue Boulter - Burmistrz Hereford wraz z mężem Davidem Boulter, Tracy Morris - Zastępca Urzędnika Miejskiego (stanowisko odpowiadające Sekretarzowi Miasta i Skarbnikowi Miasta), Marcelle Lloyd-Hayes - radna i poprzednia Pani Burmistrz oraz Kath Hey - radna, Zastępca Burmistrza i przyszła Pani Burmistrz, a także doradca burmistrza do spraw kontaktu z Polską i polską społecznością Jacek Andrychiewicz i jaworznianka Anna Skoruś, która zainicjowała kontakt pomiędzy samorządami.

***

Hereford, to angielskie miasto, położone w hrabstwie Herefordshire, w pobliżu granicy z Walią. Słynie m.in. z największej znanej mapy średniowiecza - pochodzącej z ok. 1300 roku i katedry zbudowanej w 1079 roku, w której znajduje się ww. mapa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek