Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Targi Pracy

27 września 2018, 15:53

Targi Pracy

Targi Pracy

W czwartek, 27 września br.  odbyła się jesienna edycja Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie. Spotkanie odbyło się po raz pierwszy w Galerii Galena. Podczas targów zaprezentowano 462 oferty pracy.

46. Targi Pracy adresowane są do wszystkich osób poszukujących pracy, a także tych noszących się z zamiarem zmiany miejsca zatrudnienia. Przedsięwzięcie umożliwia bezpośredni kontakt pracodawców i osób poszukujących pracy, a w konsekwencji stwarza okazję do wymiany wzajemnych wymagań i oczekiwań.

W tym roku na targach zaprezentowało się 44 wystawców. Swoje stoiska wystawiennicze mają również Powiatowe Urzędy Pracy z : Katowic, Mysłowic, Będzina, Chrzanowa i Oświęcimia. Ponadto mogli skorzystać z porad specjalistów m.in. z : ZUS o/Sosnowiec Inspektorat w Jaworznie, MOPS Jaworzno, WUP Katowice i Centrum Integracji Społecznej w Jaworznie.

Dla osób zainteresowanych podjęciem pracy poza granicami kraju przedstawiono 483 oferty pracy w ramach sieci EURES na ponad 3000 miejsc pracy. Najwięcej ofert pracy pochodzi z: Niemiec, Czech, Austrii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii. Dominującą rolę odgrywały zawody z branży: ogólnobudowlanej i gastronomicznej.

W trakcie trwania Targów zainteresowani mogli skorzystać z porad doradców zawodowych w zakresie m.in.: opracowania dokumentów aplikacyjnych, poznania przyczyny niepowodzeń zawodowych, wykonania kwestionariusza zainteresowań zawodowych czy planowania i rozwoju swojej drogi zawodowej.
  

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek