Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Święto plonów za nami

27 sierpnia 2018, 10:58

Święto plonów za nami

Święto plonów za nami

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi, mimo niesprzyjającej pogody, było połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbyły się w niedzielę, 26 sierpnia na jaworznickim Rynku.

Tegoroczne dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny. Po Mszy Św. uczestnicy z udziałem orkiestry dętej przemaszerowali ulicami Śródmieścia na jaworznicki Rynek. Tam odbył się okolicznościowy program, na który złożyły się: obrzędy dożynkowe, występy zespołów śpiewaczych, prezentacje ludowej twórczości artystycznej, wystawa płodów rolnych, a także degustacja chleba i wypieków.

Podczas ceremoniału dożynkowego Prezydent Paweł Silbert podziękował za trud i pracę jaworznickim rolnikom oraz Prezesowi Miejskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jaworznie Tadeuszowi Brzósce. Prezydent złożył również podziękowania na ręce przewodniczących jaworznickich Zespołów Śpiewaczych za kultywowanie pięknej tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek