Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Remonty w placówkach oświatowych

11 lipca 2018, 10:27

Remonty w placówkach oświatowych

Remonty w placówkach oświatowych

Jak co roku jaworznickie szkoły i przedszkola starają się wykorzystać okres przerwy wakacyjnej na wykonanie prac remontowych. Tego lata remonty i prace naprawcze odbywają się w 16 placówkach oświatowych. Aktualnie trwają niezbędne prace remontowe, które pozwolą na to, by od 1 września przedszkolaki i uczniowie mogli rozpocząć naukę w optymalnych warunkach. Tegoroczne remonty będą kosztowały blisko 4 mln zł, z czego prawie 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

Najwięcej środków przeznaczono na prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 16 (1 mln 350 tys. zł) na Podwalu oraz Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej (ponad 662 tys. zł).

- W Szkole Podstawowej nr 16 wykonana zostanie termomodernizacja - tłumaczy zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - W Szczakowej w Zespole Szkół nr 3 zmianie ulegnie sposób użytkowania części mieszkalnej placówki na potrzeby pięciu oddziałów przedszkolnych.

Duże remonty trwają w Szkole Podstawowej nr 14 na Borach - tam wykonana zostanie przebudowa kotłowni i wymiana instalacji c.o. za ponad 450 tys. zł. Z remontów w jaworznickich placówkach oświatowych będą się cieszyć również dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 18 w Byczynie. Tam za blisko pół miliona złotych przebudowane zostaną pomieszczenia kuchenne i sanitariaty.

Ponad 300 tys. zł przeznaczone zostanie na dostosowanie 2 sal do zajęć w Przedszkolu Miejskim nr 9 na Podwalu, a ponad 260 tys. zł na remont pomieszczeń kuchni, wydawalni posiłków i zmywalni w Szkole Podstawowej nr 4 na Starej Hucie.

Ponadto dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 19 w Jeleniu i Przedszkola Miejskiego nr 27 na Podłężu cieszyć się będą z nowego placu zabaw wykonanego w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. A uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie w ramach JBO wybudowane zostanie plac do ćwiczeń zewnętrznych.