Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rusza budowa Rynku Kultury w Niedzieliskach

11 czerwca 2018, 13:20

Rusza budowa Rynku Kultury w Niedzieliskach

Rusza budowa Rynku Kultury w Niedzieliskach

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych przystąpił do budowy Jaworznickiego Rynku Kultury i Rozrywki w Niedzieliskach oraz placu zabaw i siłowni zewnętrznej pod chmurką w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3, w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wykonawcą zadania jest jaworznicka firma Jaworent. Umowa została podpisana w maju i zgodnie z nią prace powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy. Nowy rynek zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców prawdopodobnie we wrześniu. Koszt całego zadania wynosi ponad 353 tys. złotych.

W ramach tej inwestycji, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3, powstanie rynek - miejsce spotkań oraz plac zabaw dla dzieci i siłownia dla dorosłych. Rynek będzie wyposażony w ozdobne bramy, nawierzchnię z kostki brukowej zdobioną wzorem róży wiatrów, ławki, altanki, kosze na śmieci oraz miejsca do gry w szachy. Plac zabaw będzie wyposażony w następujące urządzenia zabawowe: bujaki, huśtawka wagowa, pomost ruchomy, samochodzik, karuzela, trap z drabinką, zestaw zabawowy z wieżami (drabinkami i zjeżdżalnią), huśtawki, w tym huśtawką "gniazdo". Siłownia pod chmurką: poręcze gimnastyczne, drabinka pozioma, lina do wspinania, urządzenie do wyciskania, jeździec/wioślarz, trenażer eliptyczny/stepper, twister/wahadło. Cały teren zostanie obsadzony zielenią ozdobną, zabudowane zostanie także oświetlenie.

Więcej informacji na temat powstającego obiektu zostanie przekazane podczas spotkania z projektantem i wykonawcą, które odbędzie się 25 czerwca br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Klubie "RELAX".

Obrazek
Obrazek