Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Koncertowe Święto Rodziny!

27 maja 2018, 09:07

Pierwszy dzień Święta Rodziny za nami. Przygotowane w Parku Podłęże atrakcje przyciągnęły tłumy jaworznian. Hitem sobotniego popołudnia był koncert zespołu „Baciary”, górale dali energetyczny popis na scenie, a mieszkańcy bawili się do ostatniego bisu zespołu. Trzecia edycja święta jaworznickich rodzin jest ważnym filarem miejskiego programu „Jaworzno Wspiera Rodziny”.

Tegoroczne Święto Rodziny odbywa się przez cały weekend 26 i 27 maja. Na potrzeby wspólnego spędzenia czasu zaaranżowano Park Podłęże, który wkrótce przejdzie prawdziwą metamorfozę, dzięki sporemu dofinansowaniu ze środków europejskich. Całość terenu na którym odbywa się "Święto Rodziny" została podzielona na specjalne strefy, w których skorzystać można z różnorodnych atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Paweł Silbert i Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

Sobotnie atrakcje za nami
W sobotnie popołudnie dzieci i rodziny wzięły udział w podróży "Dookoła Świata". Najmłodsi odwiedzali trzy wioski tematyczne z różnych zakątków świata, ponadto mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach m.in. tworzenia flakoników z butelek i ze sznurka, tatuaży z brokatu, malowanie farbami świecącymi w ciemności. Każdy znalazł coś dla siebie w strefach: malucha, zdrowia, rekreacyjnej i gastronomicznej. Oprócz tych atrakcji przygotowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Tego dnia nie zabrakło też wesołego miasteczka ze zjeżdżalniami. Rodziny wraz z władzami miasta posadziły również rabatę kwiatową, układając napis „RODZINA” - to symboliczne miejsce, o które będą dbali mieszkańcy. Pierwszy dzień "Święta Rodziny" zakończył koncert zespołu "Baciary".

Bardzo się cieszę, że jaworznickie rodziny tak licznie bawiły się podczas pierwszego dnia „Święta Rodziny”. Wybraliśmy nowe miejsce - Park Podłęże, który sprawdził się idealnie. Razem z mieszkańcami świetnie bawiliśmy się podczas koncertu, a każda z przygotowanych stref cieszyła się popularnością - mówi Monika Bryl, zastępca prezydenta miasta i inicjatorka Święta Rodziny w naszym mieście. Zapraszam na drugi dzień, dzisiaj w niedzielę 27 maja w Parku, kontynuujemy od godz. 16 wspaniałą zabawę - dodaje.

Co w niedzielę? Startujemy o godz. 16:00 w Parku Podłęże!
W niedzielne popołudnie rodziny przeniosą się w krainę bajek do krainy Flinstonów i disneyowskich księżniczek. Najmłodsi będą mogli skorzystać z warsztatów m.in. z robienia lizaków, kwiatów z osikowego drewna czy malowanie twarzy. Ponadto starsi wielbiciele "Władcy Pierścienia" będą mogli wziąć udział w prezentacji i zagadkach ze świata Tolkiena. Tak jak w dniu poprzednim dla rodzin przygotowane zostaną strefy: malucha, zdrowia i rekreacyjna. W strefie gastronomicznej na maluchy czekać będą lody, poczęstunek czy foodtrucki ze zdrową żywnością.

- "Święto Rodziny" doskonale wpisuje się w program "Jaworzno Wspiera Rodziny". Najlepszą inwestycję, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić. Inwestycję w mieszkańców Jaworzna. To Państwo sprawiają, że miasto jest wyjątkowe, nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia. Dlatego też razem z moimi współpracownikami zapraszamy na kolejne atrakcje podczas "Święta Rodziny" - mówi Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna. - To impreza idealna do spędzania czasu razem w gronie najbliższych. Tym bardziej, ze niedawno podpisana została umowa na dofinansowanie modernizacji parku, a już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy. W Parku Podłęże uporządkowana zostanie zieleń, zostaną nasadzone nowe rośliny, powstanie mała architektura, nowe alejki, oświetlenie oraz część rekreacyjna. Park będzie jeszcze piękniejszym miejscem.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek