Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Nowa rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno

23 maja 2018, 09:17

Rusza rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno

Rusza rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno

Rusza rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno. Już od 4 czerwca br. będzie można kupić bilet roczny za 180 zł, półroczny za 120 złotych, kwartalny za 90 zł, a cena biletu miesięcznego zostaje obniżona do 60 zł. Bilety ulgowe kosztować będą połowę tych kwot.

Dlaczego miasto wprowadza takie taryfy?

- Jesteśmy przekonani, że współczesną miejskość tworzy transport publiczny. Miasta, które mają słabą komunikację zbiorowa "usychają". Są nieprzyjazne dla swoich mieszkańców. Zatłoczone, głośne, odstręczające - mówi prezydent Paweł Silbert. - Nie da się zmusić mieszkańców do tego, by korzystali z transportu publicznego. Ale można ich do tego zachęcić. Ludzie muszą chcieć korzystać z komunikacji zbiorowej. A będą chcieli, gdy będzie wygodna, tania, punktualna i pewna. Nasze miasto stworzyło dobry transport. Dziś chcemy, by jego potencjał uczynił życie w Jaworznie jeszcze lepszym. Proponujemy zupełnie nowe, w skali kraju - nowatorskie - taryfy.

Już od 4 czerwca 2018 r. każdy zyska nową, dodatkową opcję biletową!

  • od 50 gr dziennie,
  • 180 zł za cały rok na całą sieć bez ograniczeń,
  • ulga dla młodzieży 50 proc. - bilet roczny 90 zł! (od 0,25 gr dziennie, od 7,5 zł miesięcznie).

To nowy poziom mobilności dla każdego - cała sieć, od Chrzanowa do Katowic i Sosnowca w PKM Jaworzno w tej samej cenie (przy zakupie biletów okresowych).

Wszystkie dotychczasowe bilety pozostają w ofercie.