Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

35-tka "Byczynianek"

20 kwietnia 2018, 19:57

W piątek, 20 kwietnia br., 35-lecie istnienia obchodził zespół śpiewaczy "Byczynianki". Życzenia dalszych lat działalności złożył zebranym Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Byczynianki od 35 lat aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, biorąc udział między innymi w Dożynkach Miejskich oraz licznych przeglądach zespołów folklorystycznych. Zespół jest dziś ambasadorem miasta poza jego granicami, występując na Śląsku i w Małopolsce. Aktywnie włącza się w działalność Klubu Niko i życie dzielnicy, występując na imprezach okolicznościowych oraz dzieląc się swym doświadczeniem dotyczącym obrzędów ludowych.

Tradycja i wiedza jaką Zespół "Byczynianki" przekazuje kolejnym pokoleniom są nieocenione dla jaworznian i historii naszego regionu.

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i upominków od zaprzyjaźnionych organizacji i stowarzyszeń.

- Z okazji jubileuszu 35-lecia pracy artystycznej Zespołu Śpiewaczego "Byczynianki" składam serdeczne podziękowania za krzewienie tradycji polskiej kultury ludowej w naszym regionie - mówił Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Życzę, aby kolejne Jubileusze stawały się okazją do miłych wspomnień i przynosiły członkiniom Zespołu wiele sukcesów i radości.

ObrazekObrazekObrazek