Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

100 lat Pani Kazimiery Zmarzły

6 kwietnia 2018, 14:35

100 lat Pani Kazimiery Zmarzły

100 lat Pani Kazimiery Zmarzły

2 kwietnia do grona długowiecznych Polaków dołączyła kolejna jaworznianka - pani Kazimiera Zmarzły. Oprócz rodziny, życzenia solenizantce złożyli Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Zielińska oraz przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kazimiera Zmarzły z domu Matyasik urodziła się 2 kwietnia 1918 roku w Jaworznie, w rodzinie robotniczej jako najstarsza z pięciorga rodzeństwa.

Już od najmłodszych lat wraz z rodzeństwem i rodzicami pracowała by pomóc w utrzymaniu rodziny.Najlepsze lata młodości przypadły na okres okupacji niemieckiej. W tamtym czasie Pani Kazimiera została zmuszona do ciężkiej pracy przy budowie kolei.

Po zakończeniu wojny wyszła za mąż. Urodziła dwóch synów. Mąż pracował na kopalni, a ona zajmowała się gospodarstwem domowym i wychowywaniem dzieci. W 1996 roku obchodziła z mężem 50 lecie pożycia małżeńskiego. Od 2001 r. jest wdową.

Pani Kazimiera całe życie związana jest z Jaworznem z dzielnicą Pechnik. Jest szczęśliwą babcią czterech wnuków i trzech prawnuków.

ObrazekObrazekObrazekObrazek